Na akci „Poznejme se, sousedé“ se můžete seznámit s různými kulturami

Městská část Praha 3 zve na kulturně-společenskou akci „Poznejme se, sousedé“, která má za cíl posílení sousedských vztahů a upevnění komunity obyvatel žijících na území Žižkova, Vinohrad a Jarova. V sobotu 7. září od 13 hodin můžete na Vrchu sv. Kříže (Parukářce) ochutnat exotická jídla a zažít nevšední kulturní program.

poznejme se orezJPG

Lahodné speciality z celého světa včetně kuchařské show, temperamentní hudba a tanec, ale především pohoda a dobrá nálada ze setkání sousedů – tak bude vypadat další ročník „Poznejme se sousedé“. Vystoupí kapela Pragasón s kubánskými písněmi, budou připraveny různé workshopy jako tanec salsy nebo wushu, čínského bojového umění. Zajímavou atrakci slibují africké tance nebo průvod čínského draka. Pro děti budou připraveny vzdělávací a zábavné hry, při kterých se seznámí se zvyky, tradicemi a dalšími reáliemi nejen z Prahy 3, ale i z Ukrajiny, Vietnamu a Ruska a dalších zemí. Dále se děti mohou těšit na soutěž o ceny, malování na obličej, balónkovou dílnu, kouzelnické čáry, výtvarný workshop, žonglérské vystoupení.

Akce je pořádána v rámci projektu  MČ Praha 3 „Praha 3 – Společné soužití 2019“ na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR a hlavním městem Prahou z „Programů podpory aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2019“.

 

poznejme-se-sousedé_2018_A1_v2_nahled

Fotogalerie