Žižkov sobě 2012 v plném proudu

Květen a červen patří tradičně akci Žižkov sobě. Jako tomu bylo už v minulých letech, veřejná prostranství Prahy 3 a Palác Akropolis se staly místem, kde se konají zajímavé sportovní nebo kulturní akce, připravené nejen pro obyvatele třetí městské části.

Festival zahájila výstava Osmdesátá sezóna Klubu fotografů amatérů v Žižkově, která potrvá až do 29. června. Další uměleckou prezentací jsou Křehké omítky fotografky Jitky Kopejtkové v Paláci Akropolis, jež zdokumentovala neopakovatelnou atmosféru ulic strhaných plakátů a graffity, vytvářejících mnohdy bizarní vizuální spojení.

Pravé pouliční kejkle symbolicky zahájil Mogul na cestách. Ze starého vehiklu, který kdysi sloužil jako hasičský vůz, se stalo provizorní pódium, na němž se vozí hudebníci a lákají návštěvníky na show, jež se pořádají v rámci festivalu Žižkov sobě. Vrcholem bylo ojedinělé a nenapodobitelné vystoupení německého spolku Bängditos nazvané Überfluss , kde nechyběly bombastické světelné kreace a surreální vizuální efekty. Netradiční formy performance s názvem Traffic Dance se uskuteční ještě ve dnech 22. a 27. června, kdy na náměstí Jiřího z Poděbrad proběhnou dosud nevídaná hudebně taneční vystoupení.

Kdo je fanouškem fotbálku, zcela jistě si nenechá ujít 16. června soutěž o Český pohár v Paláci Akropolis. V tentýž den se od 15 hodin na Parukářce koná Den žonglování. 23. června bude Dopravní hřiště v Jilmové ulici patřit rodičům a dětem, pro něž je připravený edukativní program. O tři dny později proběhne na Židovských pecích den s KUBBem. Návštěvníci se mohou seznámit s originální švédskou hrou formou workshopů s instruktory, jejichž součástí je soutěž školních týmů a otevřený turnaj. Vrcholem festivalu Žižkov sobě budou vystoupení hudebních formací Chancers, Pub Animals, Dub Pistols nebo Bonuse na Parukářce. Skapunkové šílenství a reggae rytmy roztančí každého příznivce alternativní hudby a dozajista přilákají ve dnech 13. a 14. června spousty svých fanoušků.