Výstava velkoformátových fotografií Karla Cudlína (11. 6. - 31. 8. 2010)

Výstava velkoformátových fotografií Karla Cudlína, zachycující architektonicky cenné nebo jinak zajímavé objekty Prahy 3, byla zahájena 10. června v Galerii pod radnicí. Zároveň byla představena i nová monografie, která vystavené snímky obsahuje.

Výpravná publikace je vlastně obrazovou encyklopedií významných architektonických památek na území městské části. Výběr určený do monografie zahrnuje jak stavby sakrální, tak i veřejné, vojenské a soukromé.

Neopomíjí ovšem ani moderní dominanty čtvrti, jako jsou žižkovská televizní věž či Palác Flora.

Černobílé fotografie jednoho z nejrespektovanějších českých fotografů dneška Karla Cudlína doplnil texty renomovaný historik architektury Zdeněk Lukeš. O grafickou úpravu celé publikace se postaral Martin Brabač. 

Při příležitosti vydání knihy, která mapuje nejzajímavější budovy Prahy 3, a jak dodal Zdeněk Lukeš: „má ambice přesvědčit všechny o tom, že Praha 3 je jednou z nejkrásnějších pražských čtvrtí“, se sešlo mnoho zajímavých hostů. Velký zájem a mnoho čtenářů pak nové publikaci popřáli hned tři kmotři: starostka Milena Kozumplíková, radní Pavel Hurda a radní pro kulturu a cestovní ruch HMP Ondřej Pecha.

Hudební doprovod při příležitosti křtu a zahájení celé výstavy obstaral akordeonista, klavírista, zpěvák, skladatel a žižkovský patriot Mario Bihári.

Výstavu je možné navštívit až do konce prázdnin každý pracovní den. Právě vydanou monografii o Praze 3 si budete mít možnost už brzy zakoupit. Prodejní místo včetně ceny publikace vám včas upřesníme.