Ve znamení mandaly zavlaje na radnici vlajka pro Tibet

I letos se třetí městská část zapojí do akce, která má za cíl připomenout si porušování lidských práv a povstání proti čínské okupaci Tibetu.

Podvacáté zavlaje tibetská vlajka dne 10. března na žižkovské radnici a bude se držet minuta ticha za oběti čínské represe, během níž zahynulo na 86 tisíc lidí. Od 15 hodin je pro přítomné připravený kulturní program, v němž si kromě „Hudební meditace pro Tibet“ v podání Ladislava Broma na sitár a Michela Fabriceho na tabla můžou všichni blíže seznámit se s výrobou mandaly, uspořádaným pestrobarevným kruhem vyplněným množstvím detailně vyvedených obrázků, symbolů a ornamentů. Výtvarnice Kamila Rízová připravila pro velké i malé zájemce workshop ruční tvorby mandaly, a to jak na klasických dřevěných deskách, tak speciálních předřezaných mandalách na lepícím podkladu. Mandala bude také tradičně symbolicky rozmetána a návštěvníci se mohou těšit ještě na přednášku Zuzany Ondomíškové ze spolku Potala a od 17 hodin na promítání filmu Vyslyšené modlitby, sondy do muslimských komunit Baltistánu.

PROGRAM

15:00   vyvěšení Tibetské vlajky
15:05   úvodní slovo zástupce starostky Bc. Alexandera Bellu
15:10   minuta ticha za oběti čínské represe
15:11   „Hudební meditace pro Tibet“ ( Ladislav Brom-sitár, Michel Fabrice-tabla)
15:30    mozaiková Mandala a její rozmetání
16:00   Mandala – její  podoby a použití v tibetské duchovní tradici (výklad  s promítáním). Součástí je Malý workshop s výtvarnicí Kamilou Rízovou - účastníci si sami mohou na místě vyrobit mandaly a odnést domů (vhodné pro rodiče s dětmi)
17:00     Film „Vyslyšené modlitby“ (Prayers Answered) sonda do muslimských komunit Baltistánu
17:30     předpokládaný konec

Během celého programu se bude  podávat  tibetský  čaj.