V Oku proběhl koncert k 50. výročí srpna 1968

V hospodě U Vystřelenýho oka se 21. srpna konal koncert k 50. výročí roku 1968, kdy Československo obsadila vojska Varšavské smlouvy.

web1Zcela zaplněné Oko si užilo večer plný hudby. Na podiu vystoupili trio Vladimíra Merty, Jana Hrubého a Ondřeje Fencla, skupina ENERGIT či Karel Kahovec a jeho George & Beatovens. Na rok 1968 a svého spolužáka Jana Palacha vzpomínal historik Pavel Bělina, slova se také ujal historik Jan Vlk, který 22. srpne uvede výstavu v Galerii pod radnicí „1968 Praha 3 – Léta naděje rychle pominula“.DSC_9998

Městská část Prahy 3 spustila od dubna letošního roku vlastní projekt Po stopách „osmiček“ v Praze 3, jehož pilířem je venkovní panelová výstava mapující významné mezníky, které se nějakým způsobem dotkly Prahy 3. Ke každému „osmičkovému“ datu z této výstavy jsou připraveny doprovodné akce všeho druhu – ať už to jsou literární večery, koncerty, odborné přednášky, celodenní akce s historickými ukázkami apod.

Výstava na náměstí Jiřího z Poděbrad je také jedinečná svou tzv. rozšířenou realitou pro chytré mobilní telefony: mobilní aplikace s interaktivní časovou osu vybraných událostí, doplněnou o rozšířené informace a vizualizace k výstavním panelům. Aplikaci radnice Prahy 3 spustí během září.