U Vystřelenýho oka se poznávaly vánoční zvyky a vystoupily kapely Karel Gott revival a The Plastic People Of The Universe

Během předvánočního víkendu bylo v hospodě U Vystřelenýho oka rušno. Program pamatoval v sobotu 13. prosince na děti, které se mohly seznámit zábavnou a edukativní formou s vánočními zvyky, i na dospělé, pro něž vystoupily kapely Karel Gott Revival a v neděli 14. prosince The Plastic People Of The Universe.

Děti s rodiči vyrazili v sobotu odpoledne po naučné Adventní stezce, která zavedla účastníky na osm stanovišť, kde se úsměvnou prezentací seznámili s klasickými pranostikami. Odkud pocházejí biblické postavy svatý Štěpán, svatá Lucie, svatá Barbora nebo svatý Mikuláš a co konají během vánočního období, proč se před Štědrým dnem drží půst, nebo jak se pozná, kolik bude v příštím roce suchých měsíců a jaké kouzlo způsobuje, že budou děti v Novém roce hodné, bylo hlavním tématem Adventní stezky. Na konci odpoledne mohly děti napsat svá přání Ježíškovi a přímo je vhodit do kouzelné schránky. Pro všechny děti měl Ježíšek připravenou odměnu. Celkem se zúčastnila necelá stovka dětí.

To večer se nesl ještě ve veselejším duchu. Travestie typu Karel Gott revival zažila svůj aplaus, následujícího dne v neděli si našlo cestu do Vystřelenýho oka řada fanoušků undergroundu. Kapela The Plastic People Of The Universe rozehrála v předvánočním čase svoje hymnické disonance, v nichž to biblickými motivy jen hýřilo. Plastici připravili i malé překvapení: před koncertem nabídli možnost zhlédnout nový dokument o PPU, který natočila věrná návštěvnice Vystřelenýho oka režisérka Jana Chytilová.