Startuje předprodej na Nekonvenční žižkovský podzim

Od 25. 6. začal předprodej na tradiční Nekonvenční žižkovský podzim. Vstupenky jsou k dostání v Trafice na adrese: Táboritská 26, Praha 3, tel: 734 478 438 (u stanice Olšanské náměstí č. 5, 9, 15, 26).

program-NZP-2019_Stránka_01Patnáct koncertů na čtrnácti místech Žižkova, Vinohrad a Prahy 8. Festival se koná od 25. září do 14. listopadu 2019 pod záštitou městské části Praha 3 a opět pod dramaturgickým dohledem Jiřího Hoška, zapsaným v Knize cti.

"Připomínáme hudbu od středověku až do 20. století, v rámci koncertu i něco z artificiálních žánrů, třeba žižkovského folklóru," zavzpomínal violoncellista a garant festivalu v rozhovoru pro Radniční noviny.

Duchovní hudba, symfonie, jazz i šansony zazní na známých a kultovních místech třetí městské části. Koncerty se konají v Atriu na Žižkově, v kostele sv. Rocha na Olšanech, hotelu Ariston & Ariston Patio, v Betlémské kapli, v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně a dalších lukrativních prostorách. Festival se uskuteční také ve Fóru Karlín, kde připomene Ježkovu swingovou tančírnu 30 a 40. let.

Nebude chybět ani slavnostní koncert v Památníku na Vítkově 28. října, kde zazní díla Händela, Bacha, Myslivečky, Marcella nebo Dvořáka.

Tečkou na závěr bude 14. listopadu Novosvětská symfonie, kterou k 30. výročí sametové revoluce představí v aule Vencovského ve VŠE Severočeská filharmonie Teplice.

Více o programu naleznete ZDE.