Soutěž Pražská snítka představila nejmladší pěvecké naděje

Ve dnech 2. a 3. dubna proběhnul další ročník soutěže Pražská snítka. Žáci z Prahy 3 a Hudební školy hlavního města Prahy měřili svoje pěvecké síly před odbornou porotou.

IMG_1086Více než 80 žáku ze základních škol z Trojky se přihlásilo do pěvecké soutěže s různorodými písničkami napříč hudebními žánry. Před porotou, kterou tvořily osobnosti Josefína Čermáková nebo Radim Linhart, zazněly lidovky, swing, muzikálové šlágry, dokonce i operní árie. Dalšími členy poroty byly studentky Natálie Vyhlídalová a Zuzana Žáková z mezinárodní konzervatoře v Olšanské ulici, které v krátkém workshopu před začátkem soutěže poradily dětem, jak mají správně vystupovat a dýchat, jak se uvolnit._MG_5215

Sólově i s doprovodem klavíru poté měřili malí zpěváčci a zpěvačky svoje síly mezi sebou. Porota brala ohled i na dramaturgický projev soutěžících. Svou interpretací Stonožky z dílny Werich-Voskovec-Ježek si školák Roderik Jan Kolda vysloužil aplaus i první místo ve své kategorii. Ani další pozoruhodné výkony nenechaly nikoho na pochybách, že v Praze 3 se nachází přehršle pěveckých nadějí, o nichž možná ještě jednou uslyšíme.

Městská část Praha 3 děkuje všem vítězům i zúčastněným, ale i kinu Aero za zapůjčení prostor.

Vítězové:
Kategorie 0 – 1. místo – Lucie Pham, 2. místo – Aneta Hejhalová, 3. místo – Kateřina Rimská
Kategorie 1 – 1. místo – Zuzana Ester Čopová, 2. místo – Magdaléna Macháčková, 3. místo – Theodor Landa
Kategorie 2 – 1. místo – Aneta Culková, 2. místo – Martin Dolejš, 3. místo – Daria Spurná
Kategorie 3 – 1. místo – Roderik Jan Kolda
Kategorie 4 – 1. místo – Jan Klumpar

Fotogalerie