Sofa Surfers představí koncertní verzi svého nového alba Blindside (26.3.2010)

Rakouská skupina hrající převážně elektronickou hudbu na pomezí trip-hopu, dubu a acid jazzu v pátek vystoupí a pokřtí své nové, kritiky nejlépe oceňované album, v žižkovské Akropoli.

Rakouská skupina hrající převážně elektronickou hudbu na pomezí trip-hopu, dubu a acid jazzu v pátek vystoupí a pokřtí své nové, kritiky nejlépe oceňované album, v žižkovské Akropoli.

 

Debutový singl Sofa Rockers okamžitě inspiroval rakouského DJe Richarda Dorfmeistera k remixu, debutové album Transit skupině přineslo mezinárodní distribuční kontrakt, druhé album znamenalo zdravé oživení na světové elektronické scéně, a video doprovázející další singl intezivně hrály hudební televize MTV a VIVA 2. Cestu skupině otevřela originalita, s jakou na podiu propojila zvuk a multimedia, r. 1998 vystupují na alternativních hudebních cenách Eurobash v Londýně, jejich koncert přenášela BBC.

 

Singl z druhého alba Cargo vyšel souběžně s remixem britsko-jamajského DJe Mad Professora a Stereo MCs si jej vybrali na kompilaci DJ Kicks. Sofa Surfers si ale sami vysloužili respekt jako autoři remixů, nahrávky jim poskytla řada světových hvězd: Femi Kuti, Roy Ayers, Ennio Moricone, Cornershop, Tosca a další. Během jejich britského turné roku 2000 je časopisy Time Out a NME označily za živou kapelu týdne, skupina skládá hudbu k filmu Komm Süesser Tod (A Good Day To Die), dalším řadovým albem je hudba Constructions v remixech špičkových producentů (Howie B, Eardrum, Ian Simmons, Tom Tyler, Mad Professor, Spectre).

 

V dalších letech Sofa Surfers expandují do hloubky, propojení hudby s vizuální složkou vytváří jedinečnou zkušenost, v níž zvuky a obrazy tvoří kompaktní celek. Totéž platí struktuře kapely, která je živoucím organismem bez vůdcovské postavy, jejich písně přecházejí jedna do druhé jako plynulá zvuková stěna generovaná DJem. Plodné období vrcholí velkým turné i koncerty na festivalech elektronické a experimentální hudby, po němž se členové věnují sólovým projektům. Wolfgang Schlögl vystupuje s vlastní sestavou v newyorské Knitting Factory, roku 2004 produkuje muzikál založený na Shakespearových sonetech Water Cools Not Love a natáčí sólové album I-Wolf & Burdy meet the Babylonians. Nahrávka vznikla s pestrou sbírkou hostí z celého světa: Shaun Ryder (ex-Happy Mondays, ex- Black Grape), DJ Collage, Karandilla Brass Band z Bularska, Ihu Anyanwa aka G. Rizo z New Yorku, MC Aladin a brazilská DJka Joyce Muniz.

 

Na podzim 2005 se skupina vrací v plné síle s albem Sofa Surfers, známým jako "Červené album". Opět se jedná o sondu do temných hlubin zvukových vesmírů a lidských emocí, zároveň se ale skupina vrací k elementárním hodnotám: "Hledali jsme sound natolik silný, že ho nemusíme maskovat žádnými efekty." Album, které se vzpírá definici, stojí na střídmých aranžmá pro kytaru, basu a bicí, s hostujícím zpěvákem, tanečníkem a choreografem Mani Obeyou, který se po sérii multimediálních projektů v New Yorku a Londýně usadil ve Vídni.

 

Sofa Surfers přijedou do Prahy pokřtít své dlouho očekávané nové album Blindside, které sice vzniklo ve studiu, ale jeho zvuk přitom svojí bezprostředností evokuje bouřlivou atmosféru koncertu. Dle kritiky je album vrcholem jejich dosavadní tvorby.

 

Kde: 

Palác Akropolis, velký sál
Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Kdy: 
26. 3. 2010, 19:30


Vstupenky

  • Kč 250 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 300 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 300 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 350 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K sezení

Zadejte text