Romská muzika rozehřála Akropoli

Již třetí ročník Festivalu romské hudby, který pořádal Nadační fond pro podporu a rozvoj občanské společnosti v Evropské unii a Junior klub Na Chmelnici, proběhl ve středu 9. května v Paláci Akropolis.

Festival nabídl skvělé interprety -  v úvodu večera vystoupila zpěvačka Erika Fečová se svojí kapelou. Na ní navázali muzikanti z Benga show, kteří už dlouho patří mezi romskou hudební elitu - zpěvák a kytarista Vladimír „Žabák“ Demeter, basista a kytarista Martin Sivák a perkusista a bubeník Radek Sivák. Nechyběl ani houslista Vojtěch Lavička a další kytarista Emil Cína. Závěr večera pak patřil finalistovi první řady Československé SuperStar Janu Bendigovi.

„Festival romské hudby má již tradičně podporu žižkovské radnice. Jde o akci, která přispívá k odbourávání společenských bariér,“ uvedl zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský.

Mezi posluchače, kteří si přišli užít muziku plnou strhující rytmiky a skvělých instrumentálních i pěveckých výkonů, zavítali také zástupce starosty pro kulturu Pavel Sladkovský, radní Barbora Hanychová s předsedou pořádajícího Nadačního fondu pro podporu a rozvoj občanské společnosti v Evropské unii Jiří Janoušek.