Rockmatch (1. 12. 2009)

Rockmatch je nová celorepubliková soutěž amatérských kapel. Pražské kolo proběhne 1. 12. 2009 v žižkovském klubu XT3.

Projekt ROCKMATCH původně vznikl, aby pomohl několika brněnským kapelám společně si zahrát, nabrat muzikantské zkušenosti a naučit je komunikovat s fanoušky. Nijak zvláště propagovaný projekt nečekaně zaujal celé stovky hudebních skupin, které chtěly to, co je pro kapelu nejdůležitější – hrát před publikem.

Princip je jednoduchý – 3 kapely, každá zahraje 45 minut. Fanoušci vhodí své kapele svoji platnou vstupenku do půllitru označeného jménem kapely. Ta, která nasbírá nejvíce hlasů, dostává vítěznou vidličku a stává se tak vyzyvatelem do dalšího kola, kde proti ní nastoupí dvě nové kapely.

Propracovaná pravidla, rockový „servisní“ portál, koncerty ve více klubech po celé republice, zapojení dalších médií, fanoušků a vlastně celého světa hudby. To vše je v plánu projektu, který má dostat do hry úplně všechny a možná i najít nové hvězdy. Jedním z cílů projektu je naučit kapely nejen pracovat na sobě a využít maximum možností a kontaktů z portálu, ale i začít systematicky pracovat se svými fanoušky.

Narozdíl od ostatních projektů podobného typu dává šanci rychle napravit chyby – kapela se po 3 měsících může vrátit znovu do projektu s novým nebo jinak zorganizovaným fan klubem, neboť fanoušek je v tomto projektu a vlastně ve všech případech důležitý prvek.

V rámci pražského kola soutěže v klubu XT3 v úterý zahrají: Zbabyelci , ONE , The Limes


Kde:

XT3
Rokycanova 29
Praha 3 - Žižkov

Kdy:
1. 12. 2009, 19:30 hod.

/
/