Punkovo kabaretní diva Amanda Palmer v Akropoli (5. 5. 2010)

Amanda Palmer je zpěvačka, klavíristka, skladatelka, textařka, divadelní umělkyně a svérázná osobnost, která proslula především jako polovina punkovo-kabaretního dua the Dresden Dolls. Zatímco the Dresden Dolls už ale nějakou dobu odpočívají v umělém spánku, Amanda Palmer nezahálí.

Žižkov, 30. dubna 2010

Amanda Palmer je zpěvačka, klavíristka, skladatelka, textařka, divadelní umělkyně a svérázná osobnost, která proslula především jako polovina punkovo-kabaretního dua the Dresden Dolls. Zatímco the Dresden Dolls už ale nějakou dobu odpočívají v umělém spánku, Amanda Palmer nezahálí.

 

Chystá koncertní šňůru s novým projektem Evelyn Evelyn a momentálně vyrazila na turné se svým sólovým projektem Amanda fucking Palmer, které uzavře koncertem v Praze. S the Dresden Dolls naposledy vystoupila v Praze před čtyřmi lety a vyprodanému Abatonu předvedla, že o síle jejich živých koncertů se nemluví jen tak náhodou. Hudebně má styl Amandy Palmer do klasického punku dost daleko. Žádné rozladěné kytary a ječení do mikrofonu, ale naprosto profesionální představení kabaretní dámy, která se nechává unášet svými emocemi. Je to živel, který se během chvíle umí proměnit z jemné dívky v nespoutanou dračici a každý svůj koncert si užívá, jako by měl být poslední. Během svých show hraje všechno, kvůli čemu lidi přišli a tak nechybí osvědčené hity the Dresden Dolls, skladby ze sólového alba „Who Killed Amanda Palmer“, ale i rozmanité covery písní Michaela Jacksona, Black Sabbath, Radiohead či Leonarda Cohena.

 

Hostem Amandy Palmer bude 5. května večer zpěvák, akordeonista, kytarista, písničkář, bavič a tvůrce originálních dřevorytů Jason Webley.

 

Jason Webley hlasem připomíná Toma Waitse, ale šíře jeho talentu sahá od ztišených cohenovských melodií až k drsným a rozdováděným odrhovačkám, ovlivněným Nickem Cavem, stejně jako třeba punkovými Dead Kennedys. Na koncertech střídá akordeon s kytarou, ale používá i netradiční nástroje, jako je třeba plastová láhev naplněná drobnými mincemi. Stejně jako hudební výrazy střídá i masky a grimasy, čímž nezapře své divadelní kořeny. Začínal totiž jako herec, později se živil jako pouliční muzikant a v současnosti už má na kontě čtyři dlouhohrající alba a několik celosvětových turné (koncertuje prakticky neustále).

 

Předskakoval již na pražském koncertě the Dresden Dolls a poté s nimi objel celé turné po Austrálii a Novém Zélandu. S Amandou Palmer momentálně hraje také v novém projektu Evelyn Evelyn, z něhož několik ukázek v Praze určitě zazní také.

 

V úvodu večera dostane slovo také mladá charismatická písničkářka s harmonikou Jana Vébrová, která se s Jasonem Webleym potkala na koncertních pódiích už několikrát.

 

S Jasonem Webleym se 5.5. máte možnost setkat i osobně v rámci workshopu Music Class, který začne v 17:00 hod. Dostanete na něm teoretické i praktické základy hry na akordeon, zjistíte, jak se dají vyjádřit emoce hudbou a co je základem pro to, aby show byla zábavná a úspěšná.

Workshop je zdarma otevřen všem studentům, mladým akordeonistům, hudebníkům a lidem, kteří se s naším hostem Jasonem Webleym chtějí setkat.

 

Kde:
Palác Akropolis, velký sál
Kubelíkova 1548/27, Praha 3

 

Kdy:
5. 5. 2010, 19:00 (workshop od 17:00)


Vstupenky

  • Kč 550 – Předprodej – Prodej v Akropoli – Ke stání
  • Kč 700 – Na místě – Prodej v Akropoli – Ke stání
  • Kč 650 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – Ke stání

 

do 4.5. vstup 650 Kč

 

Foto: Palác Akropolis

-eaz-

Zadejte text