Praha 3 si připomněla porušování lidských práv a povstání proti čínské okupaci Tibetu

Podvacáté se městská část Praha 3 zapojila do akce Vlajka pro Tibet, která má za cíl připomenout si porušování lidských práv v Tibetu.

Minutou ticha a vyvěšením tibetské vlajky uctili přítomní hosté a představitelé třetí městské části na žižkovské radnici oběti čínské represe, během níž zahynulo 86 tisíc lidí. Podle zástupce starostky Alexandera Bellu se žižkovská radnice zapojila do akce Vlajka pro Tibet jako jedna z prvních městských částí, a to již v roce 1995. Zároveň zdůraznil, že vyvěšením tibetské vlajky v den výročí potlačení povstání Tibeťanů proti čínské okupaci městská část Praha 3 vyjadřuje solidaritu s tibetským lidem a připojuje se k celosvětové akci na podporu boje tibetského lidu za autonomii a dodržování lidských práv.

Poté program pokračoval „Hudební meditací pro Tibet“ v podání Ladislava Broma na sitár a Michela Fabriceho na tabla. Došlo i na výklad ohledně výroby mandaly, uspořádaným pestrobarevným kruhem vyplněným množstvím detailně vyvedených obrázků, symbolů a ornamentů, která byla nakonec veřejně rozmetána na Havlíčkově náměstí. Celou akci zakončil workshop ruční tvorby mandaly, a to jak na klasických dřevěných deskách, tak speciálních předřezaných mandalách na lepícím podkladu, přednáška Zuzany Ondomíškové nebo promítání filmu Vyslyšené modlitby.