Portico quartet (UK) vystoupí v pátek v Paláci Akropolis (16. 4. 2010)

Objev londýnské indie scény Portico quartet jsou podle časopisu Mojo "magickou kombinací minimal music Steve Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM". Na rozdíl od progresivních fúzí vás ale Portico v pátek večer v pražské Akropoli jistě přimějí i k tanci.

Portico Quartet, horký objev dekády, balancuje na hraně anglického hudebního novátorství, jazzové invence a tvrdohlavosti indie scény. Spolu s Radiohead byli nominováni na prestižní cenu Mercury, zatímco jejich novinka Isles, kterou před několika týdny vydal Peter Gabriel na své značce Real World, bleskurychle pronikla do žebříčku iTunes.

Členové skupiny studovali v Londýně africké nástroje i indonéský gamelan, a přinášejí hudební svědectví z etnicky promíchané čtvrti Hackney, která vstoupila do londýnských dějin svým černošským starostou, a v níž mají většinu afričtí imigranti a jamajští rastafariáni. Bodem zlomu bylo album Knee Deep In The North Sea, které vzbudilo poprask mezi DJ`s, kritiky a přineslo zmíněnou nominaci Mercury. Druhé album natočil s Portico Quartet rockový producent John Leckie v legendárním studiu Beatles, Abbey Road.

Kde: Palác Akropolis, velký sál. Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Kdy: 16. 4. 2010, 19:30

Vstupenky:

  • Kč 250 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 300 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 300 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 350 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – K sezení

Zadejte text