Oskar Petr oslaví jubilejní kulatiny

Slavný český zpěvák, textař rádiových hitů, jako jsou Medvídek nebo Chci zas v tobě spát od skupiny Lucie, oslaví svoje 60. narozeniny 22. května v Paláci Akropolis ve velkém. Na pódium mu přijdou vzdát hold kolegové z legendárních Marsyas, David Koller nebo Aneta Langerová.

Skladatel a písničkář Oskar Petr má za sebou nejen bohatou hudební kariéru, ale i těžký osud emigranta. Bývalý člen legendární bigbeatové formace Marsyas nebo Jazz Q opustil z politických důvodů roku 1979 tehdejší Československo a vrátil se do rodné země až po roce 1989. Po revoluci se uplatnil především jako osobitý hitmaker, když spolupracoval s hudebními formacemi Pražský výběr, Lucie, B.S.P., Danem Bártou nebo Annou K. Na kontě má tři sólová alba a je jisté, že do důchodu se vůbec nechystá.

Na pražském koncertu by měl proběhnout křest další řadové desky, kterou Oskar Petr připravil s dalšími muzikanty klávesistou Brianem Charettim, bubeníkem Vaico Déczim, kytaristou Mirkem Chryškem a baskytaristou Martinem Minárikem. Během večera vystoupí jako speciální hosté David Koller a Aneta Langerová, s nimiž zkomponoval několik zásadních hitů. Šedesátiny jsou významným mezníkem v lidském životě. Jak sám ale říká: „Člověk jako by stále znovu začínal.“ Je jasné, že Oskar Petr svoji pouť zdaleka nekončí.