Oblíbený cyklus procházek Prahou 3 znovu začíná

Také letos bude pokračovat cyklus komentovaných vycházek za architekturou a dějinami Žižkova a Vinohrad. Stejně jako v minulých letech budou průvodkyněmi historičky umění Kateřina Lopatová a Dana Schlaichertová.

Jarní blok vycházek představí výrazné dominanty Prahy 3 ve vztahu k jejich okolí, prázdniny ohraničí téma školních budov a podzim bude věnován proměnám nájemního domu, který je pro Žižkov typický.

První vycházka se uskuteční v pátek 13. dubna a návštěvníky zavede do kostela Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad; sraz bude v 16 hodin před hlavním vstupem do kostela.

Vycházku by si zájemci neměli nechat ujít ani proto, že průvodkyní po kostele jim bude Dana Schlaichertová, autorka publikace Kostel Nejsvětějšího srdce Páně, kterou vydala na začátku roku MČ Praha 3 a která je k dispozici i v anglické, německé a slovinské mutaci. Není volně prodejná, ale je možné ji získat na Odboru kultury Úřadu MČ Praha 3 a také v pobočkách Pražské informační služby.

Program vycházek
13. dubna: kostel Nejsvětějšího srdce Páně, sraz v 16.00 před kostelem
11. května: nám. W. Churchilla a Všeobecný penzijní ústav, sraz v 17.00 u Churchillovy sochy
1. června: Vítkov a Památník národního osvobození, sraz v 17.00 u sochy Jana Žižky
22. června: Komenského a Sladkovského náměstí a tamní školy, sraz v 17.00 u vstupu do školy na Komenského náměstí

Na září je připravena vycházka s názvem Žižkovské školy, na říjen pak Nájemní domy první poloviny 20. století. Podzimní termíny budou upřesněny na www.praha3.cz a v Radničních novinách.