Nahlédněte do Zahrady Miluše Poupětové

Do konce září v Galerii Toyen Infocentra Prahy 3 vystavuje své obrazy ak. malířka Miluše Poupětová.

Miluše Poupětová, vlašimská rodačka, absolventka Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze a studijní stáže v italské Perugii, od roku 1991 učitelka na Poupětová výstava GTUmělecko-průmyslové škole na Žižkově náměstí (aktuálně vede ateliér malby), představila v pondělní podvečer 14. září svůj cyklus maleb pojmenovaný Zahrada.

Začátek večera ovšem patřil malé Charlottě Klánské, vnučce proslulého klavíristy Ivana Klánského. Krátkou hrou na flétnu si vyzkoušela, jaké je to stát před publikem. Svou úlohu zvládla na svůj věk velmi dobře.

Námětem výstavy jsou přírodní motivy, květiny, listy, stromy, jejich plody, k nimž autorka přidává figury, lidské postavy, často "propletené" v pohybu. Konkrétní tvary se v díle Poupětová vernisáž GTPoupětové střetávají s barevnou abstrakcí, mnohé obrazy jsou inspirovány přírodní mystikou a rituály ověřující koloběh života a jeho zanikání.

V oblasti užité malby se Miluše Poupětová také věnuje dekorativní výzdobě hudebních nástrojů, především cembal a dekorativní nástěnné malbě.

Dílo malířky, která vystavovala několikrát i v zahraničí (USA, Velká Británie, Francie, Itálie), mohou návštěvníci zhlédnout v Galerii Toyen do 29. září každý všední den od 8 do 18 hod., v sobotu pak od 8 do 14 hod.

 

Text a foto: Pavel Šmída