Módní show zahájila výstavu studentů z „Hollarky“

Módní přehlídkou společenských šatů, kabátů i fantazijních modelů odstartovali ve středu 3. února v obřadní síni svou výstavu na žižkovské radnici studenti střední a vyšší umělecké školy na Hollarově náměstí.

Módní přehlídkou společenských šatů, kabátů i fantazijních modelů odstartovali ve středu 3. února v obřadní síni svou výstavu na žižkovské radnici studenti střední a vyšší umělecké školy na Hollarově náměstí. Výstava obsahuje nejlepší práce studentů z oboru grafického designu, interaktivní grafiky, ale i keramiky a kresby. Výstavu si může prohlédnout každý v Galerii pod radnicí v historické budově na Havlíčkově náměstí 9 zdarma až do konce února.


 

Modely na módní přehlídku k vernisáži prací studentů z „Hollarky“ dodali jejich kolegové ze Střední průmyslové školy oděvního designu v Lysé nad Labem. Jejich kreace podpořila i známá módní návrhářka Beata Rajská, která na závěr show předvedla část své letní kolekce nazvané „Motýli“.

 

Studentské i profesionální modely se setkaly s velkým zájmem publika, přehlídku i výstavu pozorně sledovala i zastupitelka hlavního města Prahy Marie Kousalíková v doprovodu starostky Mileny Kozumplíkové a místostarosty Jiřího Matuška.

Vyšší odborná škola a střední umělecká škola Václava Hollara slaví v letošním roce devadesát let. Státní grafická škola (jak zněl původní název) byla založena v roce 1920 se zaměřením na reprodukční techniku, knihařství a fotografii, tedy obory blížící se spíše k řemeslným profesím.

 

 

V současnosti škola nabízí čtyřleté studijní obory grafický design a výtvarné zpracování keramiky, v tříletém nástavbovém studiu pak obory kresba a ilustrace v médiích, či interaktivní grafika.

Zadejte text