Lenka Lichtenberg kvartet: výjimečná "World Fusion" v pátek 23. srpna v žižkovském Atriu

Přijďte 23. 8. v 18.00 do Atria na Žižkově na nádhernou muziku, která vás dostane. Pozor, kvůli rezervacím vstupenek pište e-mailem na: muzikajudaika@seznam.cz, nebo zavolejte na tel.: +420 739 020 260.

lenka_kvartet_2019Zpěvačka, skladatelka a textařka Lenka Lichtenberg Hartlová (Toronto), představí písně za svého alba „Masaryk, Národní písně. ", kde se vyznává ze své lásky k lidovým písním rodné země. V druhé polovině programu Yiddish Journey koncertu  uvede autorské a tradiční jidiš písně.

Lenka byla dětskou členkou divadla Semafor. Po absolvování konzervatoře odjela do Dánska a posléze do Kanady. Během své hudební geneze vystřídala řadu stylů, po návštěvě Izraele se však začala orientovat nejen na tradiční jidiš písně, kterým dává svoji osobitou podobu, ale i na autorskou tvorbu. V jejím originálním stylu nazývaném „world fussion“ se uplatňují nástroje i interpreti různých kultur, převážně však indických a středně-východních.

Lenka Lichtenberg patří k nejzajímavějším a nejodvážnějším představitelkám klezmerové scény, má na svém kontě 9 CD, je mnohonásobná laureátka cen: americká 'Independent Music Award', kanadská 'Songs from the Heart' a 'Canadian Folk Music Award’.

ATRIUM NA ŽIŽKOVĚ | Čajkovského 12 | Praha 3 | tel.: 222 721 838, 778 722 693

LOGO_MUZIKA_JUDAIKA 1