Legendární Junior klub Na Chmelnici v novém kabátě

Vernisáží s názvem Jaro na Chmelnici zahájil hudební klub Nová Chmelnice své působení na pražské klubové scéně. Stejnojmenné občanské sdružení, které se o znovuotevření zasadilo, si dalo za cíl navázat na vrcholné období dříve velmi populárního a navštěvovaného Junior klubu Na Chmelnici, který na Žižkově fungoval od osmdesátých let, až do roku 1996.

V 80. letech byla Chmelnice jedním z mála míst v Praze, kde se scházely davy diváků a posluchačů při koncertech a divadelních představeních tzv. „neoficiálních“  žánrů. Na scéně neustále vyprodaného klubu vystupovali takoví interpreti jako byli Jasná Páka (Hudba Praha), Pražský výběr, Garáž, Visací zámek, Psí vojáci, či např. Vladimír Mišík & Etc... S nádechem „zakázaného ovoce“ žil klub až do roku 1989, kdy se začala psát jeho nová éra. Do roku 1996 se zde pak střídaly undergroundové kapely i netradiční divadelní soubory.

Poté změnil klub Chmelnice majitele a s ním i své zaměření. Až do roku 2002 zde byl provozován disco klub s názvem Dělová koule. Poté, v roce 2002 se klub znovu snažil vstoupit do povědomí Pražanů změnou žánrového zaměření – jednalo se o heavy metal, ale ani tentokrát to nevyšlo. Občanské sdružení Nová Chmelnice nyní přichází s myšlenkou obnovení původní slávy klubu. Na tradiční Junior klub Na Chmelnici chce svým zaměřením navázat nejen dramaturgicky.

„Protože však nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky, bude zde souběžně s produkcí pamětnických pořadů působit produkční skupina moderní tvorby a uměleckých dílen,“ říká Petr Roll, jednatel o.s. Nová Chmelnice.  „Prostor chceme dát současným hudebníkům, divadelníkům i výtvarníkům. Vyhýbat se ale nebudeme ani pořadům pro děti, seniory, tematickým přednáškám, nebo filmovým projekcím,“ dodává.

Program slavnostního večera v klubu Nová Chmelnice zajistili skupiny Lee Davision Trio, Makabara či Hawai Melody, zúčastnili se ale i vzácní hosté, jako např. Jan Vodňanský, který v původním Junior klubu Chmelnice vystupoval v autorské dvojicí s Petrem Skoumalem. „Užijte si to,“ vzkázal divákům telefonicky také Arnošt Goldflam. „A nebojte se, však já se tam taky ukážu,“  dodal.

www.novachmelnice.cz
Koněvova 219, Praha 3