Kostel do seznamu UNESCO: Radnice spojila síly s ministerstvem i Slovinskem

Kostel Nejsvětějšího srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad by měl být po zápisu do seznamu národních kulturních památek zanesen také do seznamu nejvýznamnějších světových architektonických skvostů UNESCO. Své síly k dosažení tohoto cíle spojí žižkovská radnice společně s ministerstvem kultury i rodnou zemí autora této významné sakrální stavby slovinského architekta Josipa Plečnika.

Společnou snahu o zápis kostela do seznamu UNESCO potvrdili zástupci všech těchto stran také ve středu 17. března na slavnostním setkání k zápisu stavby do seznamu národních kulturních památek v obřadní síni žižkovské radnice na Havlíčkově náměstí. Té se mimo jiné zúčastnili na pozvání starostky Mileny Kozumnplíkové slovinský velvyslanec Franc But, náměstek ministra kultury František Mikeš, generální ředitelka Národního památkového ústavu Naděžda Goryczková a pražský radní pro kulturu Ondřej Pecha. Odpoledne se účastnil také jeden z hlavních iniciátorů zápisu kostela Nejsvětějšího srdce Páně do seznamu UNESCO architekt Zdeněk Lukeš.

Přítomní při příležitosti prohlášení kostela národní kulturní památkou obdrželi z rukou starostky nově vytvořené pamětní medaile městské části Praha 3.

Zadejte text