K výročí 17. listopadu Praha 3 uvede unikátní film s Václavem Havlem

Praha 3 odstartuje svůj kulturní online program na listopad a prosinec. Symbolicky jej zahájí k výročí sametové revoluce dokumentárním filmem Juraje Herze Vize 2000, kde o své vizi nového tisíciletí hovoří prezident Václav Havel. Vysílání proběhne 17. 11. 2020 v 17:11 ve spolupráci s Moje kino live na facebookových stránkách Prahy 3.

K výročí 17. listopadu Praha 3 uvede unikátní film s Václavem HavlemPraha 3 připravila na následující týdny promítání filmů, jejichž příběh, prostředí, protagonisté anebo autoři se váží k Žižkovu.

Václava Havla spojoval s Prahou 3 především jeho soukromý život. Ze Žižkova pocházela jeho první manželka Olga Havlová. V roce 1998 jej na zdejší radnici oddával tehdejší starosta a současný místostarosta Tomáš Mikeska s Dagmar Veškrnovou.

V dokumentu Juraje Herze z roku 1993 se setkává Havel s rakouským oscarovým hercem a spisovatelem Maximilianem Schellem a svěřuje mu svou vizi, jak by mohl vypadat svět po roce 2000 a dál.

Film bude vysílán na FB Prahy 3, resp. na odkaze https://vimeo.com/477991475/05098aa1f0

Vysílání proběhne ve spolupráci s Moje kino live a s laskavým svolením rodiny producenta filmu pana Karla Dirky a Terezy Herz Pokorné, která osobně film uvede. Přenos a představení filmu začíná v 17:00 a 17:11 začne samotná projekce.

Po úvodním dokumentu bude každou středu na FB Prahy 3 následovat vysílání českých filmů z prostředí Žižkova: Láska mezi kapkami deště, Muži v offsidu, Svatej z Krejcárku a Fešák Hubert.

text: Zuzana Křížková
foto: Oldřich Škácha Knihovna Václava Havla