Jablkoň předvede folkrockové šílenství

Dnes již folkrocková legenda Jablkoň vystoupí 12. června od 19:30 v Paláci Akropolis. Kapela se proslavila míšením nesourodých hudebních prvků a žánrů, přesahy k folkloru, rocku nebo vážné hudbě.

Jablkoň

Tato pětatřicetiletá hudební formace má za sebou pestrou hudební kariéru. Jako jedna z prvních si mohla nárokovat titul alternativní kapela – ještě v normalizační době byla vyhledávanou atrakcí, kterou zplodila Jazzová sekce Unijazz. Poznávacím znamením souboru je neotřelý skladatelský rukopis, obalený do pestrých aranžerských postupů, jenž je k zcela originální a nenapodobitelný.  Do svého projevu kombinuje leader a multiinstrumentalista Michal Němec spoustu rozmanitých přesahů ke zcela odlišným hudebním žánrům – ať už se v minulosti jednalo o spolupráci s houslistou Jaroslavem Svěceným, s nímž Jablkoň vystoupil na společném koncertu za doprovodu symfonického orchestru, anebo o sarkastickou antivánoční desku Hovada boží, jež přinesla kapele největší slávu. Ani písničkářský um není formaci cizí a pod nánosy rockového groove, vtipných textů a žánrové nepopsatelnosti je skupina vyhledávanou senzací pro svoje koncertní nasazení, které ocenili i na zahraničních pódiích, kde odehrála již stovky koncertů.

Jablkoň

Jablkoň by měl vydat každou chvíli novou desku a můžeme jen spekulovat, jak jinak bude zase znít. Zatím poslední počin Anička, letadýlko, Jablkoň – Království z roku 2011 je plný přímočarých textů určených pro ty nejmenší.

Zadejte text