Hurra Torpedo nechají v Akropoli rozeznít kuchyňské spotřebiče (10. 6. 2010)

V rámci série EuroConnections/Covers zavítá do žižkovského Paláce Akropolis norské trio Hurra Torpedo, které místo běžných hudebních nástrojů používá staré ledničky, sporáky, pračky nebo mikrovlnky.

Žižkov, 8. června 2010

V rámci série EuroConnections/Covers zavítá do žižkovského Paláce Akropolis norské trio Hurra Torpedo, které místo běžných hudebních nástrojů používá staré ledničky, sporáky, pračky nebo mikrovlnky. Ani ti, kdo jsou skálopevně přesvědčeni, že už v životě slyšeli a viděli všechno, by si neměli nechat ujít perverzní coververze Britney Spears nebo Pixies v podání této skupiny.

 

Hudba se dá hrát úplně na cokoliv a norské trio Hurra Torpedo se posluchače snaží přesvědčit, že nejlepší arzenál hudebních nástrojů má každý doma ve své kuchyni nebo koupelně. S ledničkami, sporáky, pračkami, hrnci nebo mikrovlnkami nalezenými na smetišti nebo v bazaru, posouvají smrtelně vážnou industriální hudbu do teritoria komediálních performancí, v nichž si nikdo nemůže být jistý dne ani hodiny.

 

„Tenhle koncert je přesně pro vás pokud máte nějaký smysl pro humor a nevadí vám, když vás kapela na pódiu totálně šokuje a že při návratu z koncertu budeme mít nutkání rozkopat svoji myčku.“ blog Out The Other.

 

Českými předskokany Hurra Torpedo budou breakbeatoví provokatéři The Tchendos, kteří také dělají hudbu s velmi svérázným smyslem pro humor. Jejich skladba The Tchendos Meet The Smurfs In The Coffee Shop se v polovině devadesátých let stala jedním z prvních českých hitů rodící se klubové scény, cesta k dlouhohrající desce jim ale trvala dalších dvanáct let. Svůj regulérní debut Kill Death pak v roce 2008 připíchli na internet k volnému stažení. Do svých breakbeatových vtípků míchají samply z českých filmů nebo neobvyklé zvuky, nestraní se ale ani vážných témat – jejich skladba Nedovedu pochopit se stala hymnou stejnojmenného projektu proti pravicovému extrémismu.

 

Vezměte svou starou mikrovlnku na koncert!

Každý, kdo na koncert přinese starý elektrospotřebič, získá slevu na vstupné ve výši 100 Kč. Pokud už máte vstupenku koupenou, 100 Kč vám na místě bude vráceno. Proto nevyhazujte vysloužilé elektrospotřebiče a doneste je 10.6. na koncert do Paláce Akropolis.

 

Kde: 

Palác Akropolis, velký sál
Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Kdy: 
10. 6. 2010, 19:30


Vstupenky:

  • Kč 290 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 340 – Na místě – Prodej v Akropoli – K stání

 

Foto: Archiv Paláce Akropolis

-eaz-