Hudba léčí aneb benefiční koncert na pomoc povodněmi postiženým Troubkám (1. 6. 2010)

Žižkovský klub XT3 pořádá 1. června minifestiválek kapel. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc povodněmi postiženým Troubkám.

Žižkov, 28. května 2010

51557_9701_xt3_benefice_troubkyŽižkovský klub XT3 pořádá 1. června minifestiválek kapel. Výtěžek ze vstupného poputuje na pomoc povodněmi postiženým Troubkám.

 

Moravské Troubky, jedna z nejvíce povodněmi postižených obcí, se bude z této tragické události vzpamatovávat ještě dlouho. Aby se její obyvatelé mohli co nejrychleji vrátit k normálnímu životu, rozhodl se žižkovský hudební klub XT3 uspořádat na podporu této obce benefiční koncert. V rámci akce, která začne 1. června od 19. hodin, vystoupí čtyři české různožánrové kapely.

 

Vstupné bude dobrovolné a veškerý výtěžek z něj poputuje na účet Troubek, který obec speciálně zřídila pro humanitární pomoc. Číslo účtu: 43-6947840237/0100, VS 9


Koncert začne vystoupením kapely Divná párty (stone rock), u nástrojů je následně vystřídá Munchies (alternative - dance music) a pak vystoupí Odečet plynu (rock). Tečkou benefičního koncertu bude produkce kapely Nestel postel (pop rock).

 

Dvoutisícová obec Troubky na Přerovsku se již podruhé v historii stala tragickým symbolem ničivých záplav, a proto cítíme povinnost nebýt k osudu této obce lhostejní a pomoci ji způsobem nám vlastním – tedy hudbou. Důvodem iniciovat tuto akci bylo ale i to, že během záplav v roce 2002 náš klub XT3, toho času sídlící na Palmovce, potkal podobně neblahý osud jako mnohé domy v Troubkách, a proto si umíme velmi dobře představit, co dnes obyvatelé obce prožívají. Rádi bychom výtěžkem z této akce přispěli ke zmírnění následků této tragédie,“ uvedl Dominik Zíma z klubu XT3.

 

Mediálními partnery akce jsou Radio 1, Radio Expres, Radio Rock Zone.

 

XT3
Rokycanova 29, Žižkov
130 00  Praha 3
 

 

Peter Straka, xt3

-eaz-