Festival Vyšehraní se stěhuje na Žižkov

Multižánrový festival Vyšehraní se od 25. dubna do 14. června stěhuje na novou adresu: Žižkostel, Náměstí Barikád 1, Praha 3. Jako obvykle je program plný folkové & country hudby a divadelních představení pro děti i dospělé.

Lubos Pospisil 2013 - mala - foto Zdenek HejdukŽižkostel na Náměstí Barikád se na několik týdnů stane domovem mnohých osobností folkového žánru. Hlavní program zahájí vzpomínkový koncert na zesnulého muzikanta Tomáše Berku, jehož písně připomene řada jeho kolegů. Dalšími hosty přehlídky budou Ivan Hlas, Helena Maršálková, Marcela Voborská, Dušan Vančura, Michal Prokop, Peter Lipa, Epydemye, Lenka Slabá, Petr Kocman, Oskar Petr, Linda Finková, Slávek Janoušek, Bára Hrzánová, Martina Trchová, Mário Bihári a mnoho dalších.prokop

Od 25. dubna se konají také divadelní představení určené dětem i dospělým. V repertoáru je např. premiérová hra „ Díky, Rudolfe...“ ke 150. výročí narození MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu. K 30. výročí Sametové revoluce uvede divadelní soubor „Jedeme k vám“ představení vévévé.československo.cs. V dopoledních hodinách se každý týden konají další různá vystoupení. Je připraveno 58 didaktických divadelních představení pro děti a mládež od mateřských až po střední školy. Pro mimopražské školy je připraven výlet na Vítkov s interaktivní hrou a kvizem „Praha“. Vyšehraní se zapojí k oslavám Dětského dne a jako poděkování  Praze 3 uspořádá Rodinnou neděli s kulturním osvěžením, které osloví všechny rodinné příslušníky od batolat po seniory. Více o programu ZDE.
Akce se koná pod záštitou místostarosty městské části Praha 3 Tomáše Mikesky.

Foto: Archív organizátora a vystupujících umělců

A1 plakat 2019_tisk