Festival integrace Slunce již poosmnácté

Od pondělí 14. do pátku 18. května se v prostorách Paláce Akropolis uskuteční již 18. ročník Festivalu integrace Slunce, který opět nabídne divákům pestrý program určený nejen pro děti, ale i pro milovníky tance, hudby a divadla.

Kdo v minulosti navštívil zmiňovaný festival, dobře ví, že je otevřený všem lidem bez rozdílu. Vystupující můžou být jak nejmenší děti z mateřských škol, žáci ze základních nebo studenti ze středních škol, tak i zdravotně postižení lidé, amatéři či profesionálové. Zatímco dopolední představení budou patřit především malým dětem, večery naopak milovníkům alternativní hudby & rocku. A tak se děti můžou těšit na pohádku Královna Koloběžka v podání MŠ a ZŠ Želešice, na české lidové písně a tance tanečního kroužku ZŠ Oty Pavla nebo na loutkové představení Jak kašpárek s princeznou zachránili království. Dospělí mají možnost vychutnat si vystoupení rockových formací Meteleska, Bratři Karamazovi, indierockerů Charlie Straight, festivalové jistoty Prowizorium nebo November 2nd.

Vrcholem týdenního festivalu bude zcela jistě koncert 15. 5. Michala Prokopa & Framus Five, legendy českého big beatu, který se zapsal do rockové historie deskami Nic ve zlým, nic v dobrým a Snad nám naše děti… Posluchači rádia Beat byl uveden roku 2007 do Beatové síně slávy coby interpret, který nejvíce ovlivnil československý big beat 60. – 80. let minulého století.

Více o akci zde
Poslechněte si Michala Prokopa a jeho Blues o spolykaných slovech: zde