Festival čerstvých filmů zakotvil na Žižkově

Sedmý ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest proběhne od středy 25. srpna do neděle 29. srpna letos poprvé v Praze a představí 150 filmů různých žánrů a také dva britské kultovní televizní seriály.

Festival uvede v českých předpremiérách několik celovečerních filmů nebo oceňované snímky, které do české kinodistribuce nebudou uvedeny vůbec. Akce probíhá pod záštitou radního pro oblast kultury hlavního města Prahy Ondřeje Pechy a do Prahy 3 se přesunula z Karlových Varů také díky významné finanční pomoci žižkovské radnice.

Fresh Film Fest je možné navštívit v kinech Světozor a Aero, v divadle Ponec, v letním kině Střelák a na letní scéně parku Parukářka. Festivalové centrum bude v Paláci Akropolis, ve kterém se kromě projekcí bude konat i doprovodný hudební program.

Akreditace a vstupenky budou v prodeji v pokladnách všech festivalových sálů. Ceny akreditací se budou pohybovat v rozmezí 150 korun na jeden den až 590 korun na celou dobu nebo 69 korun na jednotlivá představení. Vstup na letní scénu na Parukářce je zdarma, projekce Fresh Family stojí 30 korun. Na studenty čekají atraktivní slevy a všichni držitelé akreditace budou moci navštívit doprovodný program festivalu se slevou. Více informací na www.freshfilmfest.net. Ochutnávku šesti vybraných filmů Fresh Film Festu v plné délce je možné vidět na internetových stránkách Československé filmové databáze ČSFD. Přímé linky najdete na www.csfd.cz/novinky.