Fanfare Ciocarlia - nejrychlejší dechovka světa rozhýbe Palác Akropolis (15.3.2010)

Nejrychlejší balkánská dechovka přijíždí tentokrát do Prahy představit své první live album a výběrovou desku "Best of Gypsy Brass" Nenechte si ujít tento jedinečný hudební počin, který otřese základy žižkovské Akropole již v pondělí 15. března.

Nejrychlejší balkánská dechovka přijíždí tentokrát do Prahy představit své první live album a výběrovou desku "Best of Gypsy Brass". Rumunská kapela Fanfare Cioacarlia představuje ve svém žánru tu nejrychlejší kapelu. Novinářům skýtá efektní přirovnání k Sex Pistols, věhlasné kapele anglického punk rocku, která nejenže hrála značně zběsile a rychle - ale navíc žádné jiné tempo neuznávala.

 

Skupina pochází z vesnice Zece Prajini ("Deset Polí"), která leží na severovýchodním okraji Rumunska, u samých hranic s Moldávií. Rumunsko je díky jazykové spřízněnosti častým cílem návštěvníků z frankofonních zemí - a slovo Fanfare ve jménu skupiny je francouzské označení pro dechovku. O něco větším tajemstvím je zahalena druhá část názvu.


Ciocarlia znamená rumunsky skřivánek, ale zároveň je to jméno jedné z nejhranějších rumunských lidových melodií, na níž po desetiletí
dokazovali svoji virtuozitu oficiální folklorní ansámbly. Původně idylický evergreen nakonec neunikl jízlivé pozornosti Emira Kusturici a jeho hudebního partnera Gorana Bregoviče, kteří jej ve svém kultovním filmu Underground použili pod názvem "Kalašnikov." Fanfare Ciocarlia skladbu hrají v původní, nepřikrášlené podobě, jak ji můžete dodnes slyšet na divokých svatebních tancovačkách východní Evropy.

 

Fanfare Ciocarlia získali v roce 2006 prestižní žánrové ocenění BBC World Music Award. 

 

 

Koncert se uskuteční v rámci cyklu Respect Plus.

 

 

Kde: 

Palác Akropolis, velký sál
Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Kdy: 
15. 3. 2010, 19:00

Vstupenky

  • Kč 300 – Předprodej – Prodej v Akropoli – Ke stání
  • Kč 350 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 400 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 350 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – Ke stání

Zadejte text