Erik Truffaz & Sly Johnson přiváží do Prahy fenomenální Paris Project (5.3.2010)

Trumpetista Erik Truffaz, označovaný jako nástupce Milese Davise, přijede do Prahy se svým aktuálním projektem.Ten je společným dílem Truffaze a hlasového mága Sly Johnsona. Koncertní verzi doplní také fenomenální bubeník Philippe Garcia.

Evropský trumpetista a hudební novátor Erik Truffaz, označovaný jako nástupce Milese Davise, přijede do Prahy v pátek 5. března se svým nejaktualnějším projektem, nazvaným Paris Project. Ten je společným dílem Erika Truffaze a hlasového mága Sly Johnsona, který je známý také pod jménem The Mic Buddah a je mimo jiné členem legendarní raperské formace Saian Supa Crew. Koncertní verzi projektu doplní fenomenálni bubeník Philippe Garcia.

 

Erik Truffaz, špička evropského jazzu, natočil více než deset alb a prosadil se po celém světě. "Jazz se šťávou i duší, a spoustou otevřeného prostoru," napsal o něm Rolling Stone. “Inteligentní, nekompromisní hudba současnosti, kterou hrají virtuózní hráči s bohatou fantazií a odvahou," píše časopis JazzTimes.
Kritika přirovnává Truffaze nejen k jazzovému géniovi Milesi Davisovi, ale také k průkopníkovi ambientu Brianu Enovi: "S použitím minima tónů vytváří extatickou zvukovou atmosféru," píše časopis Rolling Stone.
Ve Švýcarsku narozený a ve Francii žijící trumpetista, přezdívaný "Miles Davis acid jazzu", je respektován jako stěžejní postava současného jazzu, jeho hudba ale často hranice tohoto žánru přesahuje.

 

 

Vokalista Sly Johnson, pocházející z Francie, se orientuje především na rap a hiphop. Osobitý beatboxer, známý také pod jménem The Mic Buddah, působí například ve skupinách Simple Spirit nebo Explicit Samurai a je mimo jiné členem legendární rapové formace Saian Supa Crew, která je známá i českému publiku.

 

 

Koncertní verzi projektu, s nímž Erik Truffaz přijíždí do Prahy tentokrát, obohatí také fenomenální bubeník Philippe Garcia, jehož žánrový rozsah sahá od Be Bopu až k Dubstepu. Hrál s umělci jako Don Cherry či Gian Maria Tesca. Svůj poslední sólový dubstepový projekt vydal pod jménem Kpt. Planet.

 

Kde: 

Palác Akropolis, velký sál
Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Kdy: 
5. 3. 2010, 19:30


Vstupenky

  • Kč 350 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K stání
  • Kč 400 – Předprodej – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 500 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – K sezení
  • Kč 450 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – K stání

Zadejte text