Dobrodružná plavba kolem světa v KC Vozovna

Divadlo pro malý 3/2020

 

Herci Martin Matejka a Magdaléna Zimová dostali před pár lety od přátel z Divadla Pro malý nabídku, aby nazkoušeli novou pohádku. Oslovili své kamarády scénografy Ondřeje Maška a Martina Ježka, sehnali si papouška a pustili se do díla. Vy teď s nimi můžete v úterý 10. 3. ve Vozovně nastoupit na dobrodružnou divadelní loď. Čeká vás Pohádka o Robinsonovi.

Pohádka o Robinsonovi není tak úplně stejný příběh, jaký znáte z knížek. Je to pohádka o přátelství, samotě a jak je důležité mít někoho blízkého. Jde o „otevřenou hru“, do které se zapojí diváci a stanou se tak spolutvůrci při osídlení pustého ostrova. Jde zkrátka o příběh pro všechny malé i velké dobrodruhy.

Kapitánka lodi Ibn Orson, Robinson Crusoe a jeho papoušek zvou všechny děti i dospělé na dobrodružnou plavbu kolem světa. Neváhejte, zahoďte obavy a prožijte to největší pohádkové dobrodružství.

Magdaléna Zimová, která hraje kapitánku lodi, je herečka, členka souboru Divadla v Dlouhé. Po studiích na Divadelní akademii múzických umění v Praze působila v Divadle Drak v Hradci Králové. Pak přestoupila do Divadla v Dlouhé v Praze. Zde vytváří spoustu rolí jak pro dospělé (Irina ve Třech sestrách, Kristýna v Maškarádě, nebo Ketty ve Třech mušketýrech), tak pro děti (Myška v Myšce z bříška nebo Holčička se sirkami v Malé Vánoční povídce). Hrála též v několika filmech, televizních inscenacích a seriálech (např. Minulost, Ve stínu, Rajonové Blues, Ordinace v Růžové zahradě).

Robinson Crusoe, Martin Matejka, je bratr Magdalény Zimové, herec, člen souboru Divadla v Dlouhé. Po absolvování DAMU Praha spolu se spolužáky založil Dejvické divadlo. Po třech letech odešel do Divadla v Dlouhé. Zde ho můžete vidět v mnoha představeních pro dospělé i pro děti (např. Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách ve 120 min, Tři sestry, Lhář, Myška z bříška).

A právě oni vám zahrají pod hlavičkou „Divadla Pro malý“ tenhle báječný příběh ve Vozovně. Nezapomeňte si rezervovat lístky.

Více na www.kcvozovna.cz