Dny nabité výtvarným uměním v žižkovském Atriu

Můžete se těšit hned na tři významné akce, kde se během dvou dnů představí celkem pět autorů.

Atrium - těžba hlušiny 06-2019

Už ve středu 19. 6. se od 18.00 koná v Galerii Atrium vernisáž výstavy Těžba hlušiny. Tři umělci nejmladší generace, Karolína Jelínková, Kateřina Ondrušková a Jakub Sýkora vás osloví společným projektem, který živě pracuje s periferními oblastmi současné malby a výrazově staví na výstavní instalaci. Kurátorem je Petr Vaňous a výstava potrvá do 21. 7. 2019.

Hned druhý den, ve čtvrtek 20. 6., nás čeká další vernisáž. Exteriérový projekt soch Kryštofa Kaplana s názvem Okna zahájíme v zahradě Atria spolu s umělcem a kurátorkou Ivou Mladičovou v 18.00. Kryštof Kaplan v instalaci pro Atrium na Žižkově pracuje se symbolickým formátem okna - rámu, který obecně nese význam rozhraní mezi dvěma kvalitativně odlišnými prostory. Díla zde budou k vidění až do zahájení autorovy výstavy v Galerii Atrium chystané na konec roku 2019.

Ve stejný den (tedy ve čtvrtek 20. 6.) určitě buďte v 19.00 v našem baru Poslední Skaut. Neformální setkání „S Jakubem Janovským u baru“, které se uskuteční u příležitosti otevření aktuální autorovy výtvarné intervence do prostor Atria, povede kurátor Petr Vaňous. V doprovodné akci se za přítomnosti autora dozvíte mnohé o jeho životě, životních postojích a práci.

Těšíme se na vás.