Chiki Liki Tua míří ze Slovenska do žižkovského klubu xt3 (26. 2. 2010)

Chiki liki tu-a je slovenská alternativní hudební skupina z Prešova. Ve svých skladbách se nechává inspirovat velkým množstvím hudebních stylů, její texty vynikají osobitou poetikou silně inspirovanou multikulturním prostředím Prešova a jeho okolí.

Chiki liki tu-a je slovenská alternativní hudební skupina z Prešova. Ve svých skladbách se nechává inspirovat velkým množstvím hudebních stylů, její texty vynikají osobitou a zároveň nesmyslnou poetikou silně inspirovanou multikulturním prostředím Prešova a jeho okolí. Skupina si svým častým koncertováním na Slovensku i v zahraničí (Česko, Maďarsko, Německo, Francie, Makedonie, Velká Británie) získala prvenství jako nejčastěji hrající slovenská skupina.

 

Chiki liki tu-a jsou známí množstvím vedlejších koncertních projektů, ve kterých parodují rozličné hudební styly, v rámci původní skupiny pak také osobnosti česko–slovenské popkultury. Pozornost médií a širší veřejnosti na sebe skupina přitáhla zejména recesistickým hitem „Láska moja de si“ z repertoáru svého koncertního country projektu Hudci prérie.

Členové skupiny si krom jiného připisují autorství ve vytvoření speciální terminologie (akrobatický rock´n´roll, absolutní rým, atd.) Skupina se vedle toho výrazně podílí na kulturním životě Prešova. Oproti svému původně nemainstreamovému zaměření byli Chiki liki tu-a již třikrát nominováni na cenu Aurela a hudební televizí Musicbox byli oceněni jako druhá nejhranější slovenská kapela roku a Zlatým gunárom od Akademie Humoru Slovenska.

 

 

Diskografie:

  • Nezatváraj Milan dvere (1998) - MC, vlastním nákladem (Primitives Records)

  • Budeš musel vlasy na blond prefarbil [1] (2000) - MC, Dub Art

  • Kysak (2002) - 2CD, reedice předcházejících alb + bonusy, Agentura Pohoda

  • Choďte sa hrať pred vlastný vchod (2003) - CD, Millenium Records

  • Dvojkilometrový jeleň (2005) - CD, Sony BMG

 

Kdy:

26. 2. 2010, 20:00

 

Kde:

XT3
Rokycanova 29, Praha 3
Tel: +420 222 783 463

pozvánka

Zadejte text