Brouci sprintovali na Vítkově

Legendární a nejprodávanější vozy všech dob - automobily značky Volkswagen Brouk se vzduchem chlazenými motory - se v sobotu 24. dubna sjely na Vítkov, kde se konal již devátý ročník tradičních jarních VW sprintů.

Žižkov, 25. dubna 2010

Legendární a nejprodávanější vozy všech dob - automobily značky Volkswagen Brouk se vzduchem chlazenými motory - se v sobotu 24. dubna sjely na Vítkov, kde se konal již devátý ročník tradičních jarních VW sprintů organizovaných Bratrstvem žlutejch rukavic.

 

Začínalo se v devět hodin ráno, kdy vozy nejprve prošly technickou kontrolou a byly rozřazeny do soutěžních kategorií.


Samotné sprinty, kterých se letos zúčastnilo rekordních 70 vozidel, odstartovaly v pravé poledne. Start se odehrával se zhasnutými motory a běžeckými handicapy, které byly pevně stanoveny podle věku závodníků.

 

V polovině trati bylo vyznačeno pole, kde musel každý účastník závodu svůj automobil přesně zastavit a nepřejet. Teprve pak se mohl opět rozjet a dojet do cíle. Někteří ovšem - přestože brzdový pedál sešlápli až na podlahu - toto území přejeli a byli diskvalifikováni.
 

 

Po slavnostním vyhlášení vítězů došlo na spanilou jízdu těchto nezaměnitelných automobilů do Žampachu, kde měli závodníci zajištěno ubytování.

 

Foto: RN

-mot-