Atrium po rekonstrukci znovu otevírá!

Už zbývá jen pár květnových dní a divákům se po několik měsíců dlouhé pauze otevře Atrium na Žižkově s novým interiérem. Změny návštěvníci poznají nejen ve foyeru, baru a kapli, ale také je čeká výtečný program. Svým divákům hned napoprvé nabídne skvělý koncert klasické hudby v podání Benewitzova kvarteta, které si ke svému vystoupení přizvalo oceňovaného flétnistu Jana Ostrého.

atrium reopening 07052109Benewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou velmi prestižních soutěžích – v Ósace a Prémio Paolo Borciani v Itálii, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: “...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie...Veliké umění.“ Také na domácí scéně získal soubor mnohá ocenění.

Je toho ještě mnohem víc, co tito hudebníci dokázali, proto vystupují na našich i zahraničních prestižních pódiích, spolupracují se známými světovými jmény apod. Nyní se s nimi můžete osobně setkat a poslechnout si jejich umění v úterý 7. 5. od 19:30 v žižkovském Atriu, kde Vám zahrají Rejchův Flétnový kvartet, dílo, které je prubířským kamenem letošní soutěže Pražské jaro. Lahůdkové klasicistní menu bude doplněno díly F. J. Haydna a L. van Beethovena.

Těšíme se na Vás!