Aerobiograf pro pamětníky

Zpátky do 30. a 40. let – vstupenka za 5 Kč, eskymo v sále a kytička pro dámu. Při příležitosti 99. narozenin české legendy stříbrného plátna - stále vitální paní Zity Kabátové otevírá kino Aero brány nostalgii dávného filmového světa. Světa fešáckých pamětníků, kdy v pražských čtvrtích žily čile desítky malých i větších biografů a kdy každou návštěvu kina rámoval zástup cylindrů, šálů, rukaviček a pavích per. Na Žižkově pak čepic, vyšisovaného manšestru, prasklých kšand a otlučených kolen.

 

Vítejte v žižkovském Aerobiografu pro pamětníky, v atmosféře 30. a 40. let minulého století, a zažijte projekci tak, jak ji prožívali vaši prarodiče.

Pro diváky, kteří tuto dobu zažili, jako připomínku dob minulých, i pro mladší ročníky, kteří tuto dobu zažít nemohli, ale rádi by ji ochutnali se vším všudy, připraví Aerobiograf autentickou atmosféru kina třicátých a čtyřicátých let.

Návštěvníci se přenesou v čase hned po vstupu do foyer – dobu zlaté éry kin připomene výstava dobových filmových plakátů ze sbírek filmové galanterie Terryho ponožky.

Dále příchozí naladí jazz a swing linoucí se z kinových ampliónů, speciální menu na baru a personál kina, přenesený do Aera strojem času. Kdy jste například měli naposledy příležitost koupit si eskymo, párek nebo sladké fialky přímo v kinosále? Nebo je libo květinu pro dámu? Aby byl dojem dokonalý, můžete si vychutnat dva zástupce české pamětnické klasiky za dobové vstupné 5 Kč.

Aerobiograf nabídne čtyři kultovní filmy ze zmiňované doby a jednu filmovou novinku, která vzdává hold éře němých filmů. Oslavenkyně, která se bohužel už nemůže zúčastnit osobně, pozdraví diváky alespoň z plátna ve filmu Život je krásný (režie Ladislav Brom, ČR 1940), který přehlídku zahájí. Ve filmu se Zita Kabátová objeví po boku vždy oslňujícího Oldřicha Nového.

Dále se diváci mohou těšit na aktuální francouzský hit The Artist, který nedávno převálcoval americkou produkci a získal hned 5 Oscarů. Sobotní večer doplní hollywoodské drama Plynové lampy (režie George Cukor, USA 1944), ve kterém září Ingrid Bergmanová.

Neděle divákům přinese další dva snímky, první bude klasický a nezapomenutelný Kristian  - komedie Martina Friče z roku 1939, s okouzlujícím Oldřichem Novým v hlavní roli. Aerobiograf završí neméně kultovní snímek Casablanca (režie Michael Curtiz, USA 1942). Lovestory Humphryho Bogarda s Ingrid Bergmanovou je ideálním završením nedělního večera.

Retro Aero fotosoutěž:

V rámci přehlídky připravilo kino Aero pro diváky soutěž. Chodili jste vy, vaše rodiče nebo prarodiče do Aera, když jste byli malí? Vyfotili jste se před kinem s rodinou? Zapátrejte v rodinných archivech, pošlete nám fotku Aera z doby před rokem 1998 a získejte lístek na vybraný film zdarma. Fotografie posílejte na email info@kinoaero.cz.  

Vstupenky a rezervace:

Vstupenky v předprodeji na pokladně kina Aero, rezervace na www.kinoaero.cz, či ve všední dny mezi 10 - 17h na tel. 608 33 00 33.

Program:

sobota, 28. dubna 2012
17:00     Život je krásný
19:30     The Artist
21:30     Plynové lampy

neděle, 29. dubna 2012
17:30     Kristian
20:00     Casablanca