Kampaň „Třídit jde i zdarma“ má výsledky. V domech budou umístěny nádoby na tříděný odpad

Od června do srpna letošního roku bylo přijato na základě kampaně „Třídit jde i zdarma“ okolo 70 žádostí na umístění nádob tříděného odpadu v domech na Trojce. Žádosti každým dnem přibývají.

IMG_0137První kontejnery na tříděný odpad byly umístěny ve dvorku u Betlémské kaple v Prokopově ulici. Třetí městská část i Magistrát hlavního města Prahy, který poskytuje tuto službu pro celou metropoli, si slibují od nových stanovišť na tříděný odpad především úlevu venkovním uličním kontejnerům, jež jsou maximálně využité. Zároveň očekávají, že třídit začnou i dosavadní „netřídiči“, pokud budou mít kontejnery na tříděný odpad ve svém dosahu ve vnitrobloku. IMG_0174

„V průběhu léta dorazilo okolo 70 žádostí na nádoby se tříděným odpadem. Každým dnem přibývají další a je vidět, že o tuto službu je ze strany obyvatel Prahy 3 velký zájem. V následujících týdnech proběhne první vlna zavážek do dvorků a vnitrobloků a očekáváme, že všechny žádosti budou vyřízeny do konce roku,“ uvedl Pavel Hroch, vedoucí oddělení správy komunálních služeb městské části Praha 3.

Stanoviště tříděného odpadu v domovním vybavení jsou službou poskytovanou Magistrátem hl. m. Prahy určenou výhradně pro fyzické osoby (občany). Tato nadstandardní služba je primárně určená pro území památkové zóny včetně ochranného pásma pražské památkové rezervace.

Více o kampani „Třídit jde i zdarma“, kde je postup, jak na to + formulář, naleznete ZDE.