Festival Tanec Praha 2019 představí hvězdy současného pohybového divadla

Divadlo Ponec uvede hvězdná jména současného moderního tance. Tanec Praha 2019 se kromě Prahy koná v dalších 22 městech České republiky.

hhhMezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA 2019 zahájí živelná a nekonformní korejská choreografka  Eun-Me Ahn dílem Let Me Change Your Name. Opening festivalu proběhne ve třech večerech, a to 3. – 5. 6. v Divadle Ponec. Další událostí sezony bude představení OCD Love izraelské taneční skupiny L-E-V DANCE COMPANY a světoznámé choreografky Sharon Eyal a slavnostního zakončení se ujme francouzský akrobat a choreograf Yoann Bourgeois.baner praha

Kromě zmíněných tří světoznámých hvězd tanečního nebe festival představí řadu významných zahraničních tvůrců např. z Francie, Švýcarska, ale i vzdáleného Madagaskaru, Indonésie či Ghany. Výrazné zastoupení v programu mají domácí umělci.

„Letos jsme se spojili s Pražským Quadriennale (PQ 2019) a vznikla tak dramaturgická linie Czech Dance Focus for PQ+, která je zařazena do programu PQ a uvede nejuspěšnější z nedávných koprodukcí Tance Praha: Guide, Karneval zvířat, Nepřestávej, PLI a SAME SAME.
Do programu PQ+ jsme zařadili také festivalovou koprodukční premiéru Eymen – Úhel pohledu,“
uvedla ředitelka festivalu Yvona Kreuzmannová.

V Praze i regionech přibližuje práci vybraných umělců také doprovodný program, který nabízí workshopy, diskuse i fotografickou dokumentaci z výzkumu na africkém kontinentu.

Více o festivalu:
www.tanecpraha.cz
www.facebook.com/tanecpraha
www.instagram.com/tanecpraha

Foto: Divadlo Ponec/Tanec Praha