Dračí ostrov Na Chmelnici

Děti ze základní školy Chmelnice mají nové interaktivní hřiště.

_DSC8993001Je celé z přírodních materiálů a hlavní herní prvky tvoří devět originálních dřevěných zvířecích soch, které pro hřiště vytvořil řezbář Petr Soudek. Ústředním motivem hřiště je dřevěný šlapací drak, který do korýtek chrlí vodu, se kterou si děti mohou hrát. Interaktivních vodních prvků je na hřišti více a dětem dělají v horkých dnech radost._DSC9088001

S nápadem oživit nevyužívanou část školní zahrady přišlo vedení školy, kterému městská část Praha 3 vyšla vstříc a připravila a zaplatila celý projekt. „Škola se pořád rozrůstá, máme v družině 300 dětí, tak jsme rádi, že si budou mít kde hrát. Prolézačky na zahradě máme, ale tohle je hřiště 21. století,“ řekl ředitel školy Václav Havelka. Odpoledne bude hřiště sloužit hlavně školní družině, dopoledne by si na něm mohly hrát děti z okolních mateřských škol Na Balkáně a Na Vrcholu.

Slavnostního přestřižení pásky, které se konalo na začátku června, se za městskou část zúčastnila starostka Vladislava Hujová společně s radní pro školství Jaroslavou Sukovou, které popřály dětem krásné prázdniny.

 

Text Katka Maršálová, foto Radko Šťastný