Žižkovské pivobraní představí 30 minipivovarů na Parukářce

V pátek a v sobotu 6. a 7. června se na Parukářce uskuteční další ročník Žižkovského pivobraní, který představí produkci třicítky českých minipivovarů. Již třetí ročník akce bude provázet moderátorka Ester Kočičková, návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapel TOP Dream Company, Chocofly či Yellow Sisters. Také letos předvedou na Parukářce své umění nejlepší jezdci v BMX exhibici na mobilní rampě, pro děti budou připraveny soutěže, skákací hrady či zajímavé workshopy. Pivobraní začíná v pátek od 14 hodin a v sobotu již od 12 hodin.

175399_75125_IMG_4879.jpg

„Žižkovské pivobraní patří k nejnavštěvovanějším akcím, které pořádá naše městská část. Doufáme, že i tento ročník ocení nejen milovníci piva, ale všichni občané Prahy 3,“ uvedla starostka Vladislava Hujová.

V parku Parukářka bude třicet minipivovarů prezentovat svoji speciální nabídku pšeničných, výčepních, bylinných či kvasnicových piv. Nebudou chybět ani portery, ležáky, piva se sníženým obsahem alkoholu či různé delikatesy vhodné ke konzumaci piva. Zajímavostí budou v sobotu drinky míchané z piva. Z pivovarů se představí opět Minipivovar Ujkovice – Slepý krtek, který si na minulém ročníku Žižkovského pivobraní odnesl diváckou cenu za nejoblíbenější pivo, dále například Lounský žejdlík, Pivovar Modrá Hvězda nebo Good Bulldog. Ani tentokrát nebude chybět degustační soutěž piva.

Návštěvníky pivobraní čeká také poutavý hudební program. V pátek vystoupí kapela La Descarga Salsa Orchestra, která nabídne výběr od nejstarších po nejnovější salsové hity. Dalším hudebním překvapením bude pražská soulfunková kapela TOP Dream Company, která zahraje mix disca, popu, jazzu a reggae. K sobotnímu koštování piva zahraje drum´n´bassová formace Chocofly, pořádnou show určitě předvedou Yellow Sisters nebo kapela Schodiště.