Žižkovské pivobraní navštívilo tisíce lidí

Žižkovské pivobraní zlákalo 2. a 3. června tisíce milovníků chmelového nápoje, kteří si vychutnávaly pivní speciály z nabídky 40 minipivovarů v podmanivé atmosféře Parukářky.

naweb1Pivní slavnosti, pořádané městskou částí Praha 3, se opět zaměřily na restaurační pivovary a rodinná pivařství a představily přes 100 pivních specialit. K dostání byla piva všech různých kategorií: výčepní, ležáky, speciální, portery, speciální se sníženým obsahem alkoholu, bylinná, pšeničná, kvasnicová. K dobrému pivu patří ale i zábava nebo kulturní program, kterého se všem dostalo dosyta.starostka2 „Žižkovské pivobraní patří k nejnavštěvovanějším akcím, které pořádá naše městská část. Jsem ráda, že i letošní ročník se setkal s takovou odezvou,"  uvedla starostka Vladislava Hujová.

Vyhledávanou legrací bylo otáčení pivních tácků, nechybělo hlasování o nejlepší pivovar, který tentokráte vyhrál Biskupický pivovar Gajdoš.

nawb4Pro rodiče s dětmi byly k dispozici prolézačky, pískoviště, kuchyňka, skákací hrad, stolní fotbálky a jiné aktivity jako malování na obličej a další srandičky.

Pivo degustovali všichni za poslechu rockových a folkových rytmů. V pátek 2. června vystoupily rockové kapely Loudky, I Love You Honey Bunny a countryfolkoví Travis O´Neill. O den později 3. června navodily podmanivou atmosféru Nanosféra nebo No Distance Paradise. Vrcholem sobotního večera bylo vystoupení současné poprockové špičky Eddie Stoilow, kteří dostáli své pověsti a rozpumpovali mnohatisícový dav svými rádiovými šlágry.