Z Frýdku-Místku každý rok na Žižkovský masopust

Když na Žižkově začne masopust, vstává v neděli Jakub Šrubař v rodném Frýdku-Místku v Moravskoslezském kraji ještě za tmy, aby v 6.58 chytil vlak z Ostravy do 380 kilometrů vzdáleného hlavního města. Každý rok tak frýdeckomístecký hospodský, pyšnící se titulem „nejlepšího výčepního Moravy,“ vyráží na masopustní hody na Žižkov do hospody U vystřelenýho oka. Za posledních osm let na této tradiční nedělní polední akci Žižkovského masopustu chyběl jen jednou. Loni mu to nějak nevyšlo, jak říká.

Jakub Šrubař přišel v devadesátých letech do Prahy za prací. Na deset let se usídlil na Žižkově a právě hospoda v krátké uličce U božích bojovníků na úpatí Vítkova  se pro něj stala srdeční záležitostí. „U voka měli nejlepší pivo v Praze, tehdy tu čepovali ještě Radegast,“ vzpomíná muž, který sedí u stolu se svou přítelkyní společně s místními, zatímco o kus dál připravuje aparaturu kapela Žižkovanka.

Přestože se narodil v Beskydech, pražský Žižkov do jeho života vstupoval již od dětství. Zatímco pražští kluci na letní prázdniny mířili ke svým příbuzným na venkov, Jakub Šrubař mířil vždy vlakem ke své tetě do Husinecké ulice v Praze 3. „Naproti byla hospoda, dodnes si pamatuju, jak jsem tam babičce s tátou chodil pro pivo se džbánem,“  vzpomíná.

Na masopustní hody k Vystřelenýmu oku se chystá i v příštích letech. „Takových stylových hospod pořád ubývá, lidé už se nechodí bavit, přisednout  si, popovídat si a poznat jiné lidi,“ mrzí ho. Na žižkovské masopustní žranici se Jakub Šrubař zdrží do pěti do večera, pak zaplatí, aby s přítelkyní stihl vlak do Ostravy v 18:17. Doma bude před půlnocí.

„Když budete ve Frýdku, stavte se u nás na jedno U datla,“ rychle ještě dodává. Kdo chce tedy zkusit, jak se atmosféru žižkovských hospod podařilo přenést Jakubu Šrubařovi na Ostravsko, je zván.