XXI. Vinohradské vinobraní – ojedinělá degustační příležitost i dobrá zábava

Tradiční oslavy vína na náměstí Jiřího z Poděbrad čekaly v pátek a v sobotu 16. a 17. září na milovníky dobrého vína a burčáku. Na již 21. ročníku Vinohradského vinobraní jste mohli ochutnat především vína z menších vinařství z Moravy a z Čech a různé druhy oblíbeného burčáku.

 

Tisíce návštěvníků degustovaly víno jak z osvědčených vinařství, tak i rodinných malých podniků, kde se výrobci zaměřují na specifickou chuť.

vínoAčkoliv už na Vinohradech žádné vinice nenajdete, vinařská tradice se tu stále udržuje. "Vinohradské vinobraní patří k nejstarším akcím svého druhu v Praze. Přes 30 malých vinařství, jež patří k těm nejlepším z Čech a Moravy, letos připravilo na degustaci sortiment, ve kterém nechyběla vína bílá, růžová, červená, fajnšmekři si přišli na své i v katalogu exkluzivních vín", uvedla starostka Vladislava Hujová, která sluncem zalitý a zaplněný Jiřák pozdravila v pátek odpoledne. starostka

Suchá, polosuchá, polosladká, šumivá, aromatizovaná vína, cuvée, košer vína, likérová vína a mnoho dalších druhů bylo k dostání a pochopitelně také tradiční burčák obou barev a k tomu všemu pestrá nabídka vynikajících jídel.

A24A6315xx_resizeK dobrému vínu odjakživa patří i dobrá zábava. A tu připravily pro milovníky vína kapely jako cimbálovka Jožky Šmukaře, se spoustou evergreenů od lidovek, popu, swingu až po dechovku, hudba Simple Muffin nadchla zaručeně každého, kdo má zalíbení v tanečních rytmech funku, popu nebo šansonech.

Své příznivce si nalezli i Portless, kteří vznikli po rozpadu kapely Support Lesbiens, cimbálovka Petra Bendeho, pořádný crossover nabídla kapela Gingerhead, poskládaná z muzikantů z Tata Bojs, Walk Chock Ice nebo Ivan Král band a Tonya Graves svým zvučným hlasem vinobraní ukončila. děti

Doprovodný program byl připraven i pro děti, na které čekaly pohádky, workshopy a další aktivity.

05 Nejmenší děti si mohly zatancovat a zazpívat společně s Culinkou, nechyběly oblíbené malůvky na obličej, skákací hrad, pískoviště, kuchyňka nebo houpačky. Nespornou zajímavostí by také lis na mošt, kde si děti mohly samy připravit svůj nápoj a vyzkoušet si tak práci vinařů v praxi.

Po oba dva dny přišlo na vinobraní průběžně 10 tisíc lidí.

                                                                                                                                                                                                       Jan Dvořák