Volný čas na Trojce pošesté představil nabídku volnočasových a sportovních aktivit 

Více než tři desítky neziskových organizací pro děti a mládež se sešlo na náměstí Jiřího z Poděbrad, aby atraktivním způsobem přiblížilo malým i velkým návštěvníkům své aktivity.

Nejrůznější sportovní kluby, zájmové kroužky, dětská centra a skautské oddíly připravily pro návštěvníky, kteří o čtvrtečním odpoledni zavítali Volný čas na Trojce  2020 (1)na náměstí Jiřího z Poděbrad, různorodou nabídku svých činností. Děti si tak mohly vyzkoušet řadu konkrétních aktivit v praxi, ať už se jednalo o různé workshopy (výtvarné či rukodělné dílny), naučné kroužky či sportovní disciplíny (florbal, box, americký fotbal).

Volný čas na Trojce  2020 (2)„Tyto akce jsou pro sportovní kluby velmi důležité, jelikož oslovují přímo občany naší městské části, a tak je zajištěn velmi těsný kontakt a cílené oslovení rodičů a děti s naší nabídkou,“ uvádí Kateřina Peštová z florbalového klubu Butchis a dodává: „Děti i rodiče velmi ocenili možnost si reálně vyzkoušet florbal přímo u nás před stánkem, a díky tomu se někteří i rozhodli, že zkusí se přijít podívat na trénink do haly, kde podmínky pro hru jako takovou jsou již lepší.“ Volný čas na Trojce  2020 (3)

Veletrh si pochvaloval i místostarosta Prahy 3 a radní pro školství Štěpán Štrébl. „Počítáme, že s akcí budeme pokračovat i v budoucnu, protože ji vnímáme jako součást vzdělávání,“ uvedl a připomněl, „škola přeci koneckonců nekončí se zvoněním, ale vzdělávání dětí v podstatě pokračuje po celý den.“

Volný čas na Trojce  2020 (4)Těm zájemcům, kteří o své volbě měli již rozhodnuto, prezentující organizace umožnily se do kroužků zapsat na místě.

Velký zájem sklidily praktické pódiové ukázky bojových umění (Box Rebel, Kung fu škola Petry Lorenzové) nebo taneční představení Baletní školy Jána Nemce. Přítomné rozproudil scénický tanec Nové Trojky, street dance BDS Academy či energické vystoupení dívek z Cheer Academy. Své dovednosti s míčem prokázali (a také poměřili s dobrovolníky) budoucí fotbalové naděje z Viktorky Žižkov. Valašské tanečky a zpěv obstaraly děti z organizace Paleček. Nechyběla ani oblíbená bike show.

Vydařenému odpoledni opět přálo i počasí. Veletrh se tradičně těší velké účasti, což svědčí o oblibě, kterou si mezi obyvateli Trojky za šest let své existence získal.

Text a foto: Pavel Šmída