Vinohradského gurmeta ovládlo Kopyto s pečenou nutrií

To nejlepší ze žižkovských a vinohradských restaurací, hospůdek, kaváren a cukráren bylo k ochutnání na náměstí Jiřího z Poděbrad. V pátek 30. a v sobotu 31. 5. zde probíhal festival dobrého jídla a pití Vinohradský gurmet.

220461_107936_kopyto_z_nutrie.jpg

Nutrii na česneku, kterou umí upéct v restauraci Kopyto, zvolili v hlasovací soutěži návštěvníci festivalu za nejlahodnější pochoutku, která se zde byla k ochutnání. Nejlepším gastropodnikem byl vyhlášen Cafe restaurant Sudička, který nabízel květákový krém se šafránem, králičí hřbet na chřestovém rizotu s parmezánem a lehounkou panna cottu z uzeného lososa s malinovou omáčkou.

220410_107925__MG_1613.jpg

Vedle toho zde fanoušci dobrého jídla a pití mohli ochutnat například husí játra, uzené ryby, palačinky, slávky po námořnicku, grilovanou chobotnici, šneky po burgundsku, ale i šnečí kaviár nebo paštiku. V pekařství Kabát šly doslova na dračku jejich nadýchané koláče všech možných náplní a peklo se zde přímo před očima diváků. Vedle piva se řada podniků blýskla i nabídkou vybraných vín. A festival inspiroval i k domácí kulinářské tvorbě, když tu probíhala škola vaření, pletení pečiva a nakoupit jste zde mohli i řadu ingrediencí – z domácí kuchyně, ale i francouzské nebo italské speciality.