Vinohradské vinobraní nabídlo sortiment nejlepších sklepů u nás

Vinohradské vinobraní  na náměstí Jiřího z Poděbrad nabídlo exkluzivní vína z Čech a Moravy. Bohatý doprovodný program zakončil Michal Hrůza se svou kapelou.

A24A7551xwebonly_resizeKvalitní bílá, červená a růžová vína z českých a moravských sklepů spolu s burčákem soupeřila o přízeň fajnšmekrů, kteří už dávno vědí, že tradiční Vinohradské vinobraní každoročně vybírá mezi těmi nejlepšími malými vinařstvími.A24A7278xx_resize

„Opět se můžete těšit na degustaci exkluzivních vín, pečlivě vybraných z vyhlášených vinařství, která kladou důraz především na vlastní nezaměnitelnou chuť,“ uvedl během slavností starosta Alexander Bellu.

web2Dvaadvacátý ročník kladl největší důraz na kvalitní a pestrou nabídku nabízených vín a burčáku. Většina vinařství, která se představila před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad, se zúčastnila řady mezinárodních vinařských soutěží a patří k absolutní špičce ve svém oboru.web3

Vinohradské vinobraní není jen o degustaci lahodného vína. K poslechu zahrál v pátek Presúzní sbor Velké Pavlovice, který je pojmenován od názvu prostor, kde se původně muži scházeli a nad skleničkou vína společně zpívali lidové písně, tedy presúzu, místnosti před vlastním sklepem. Sbor čítá na 14 členů včetně kapelníka Jana Kosíka. Do světa zrapovaného popu pro změnu zavedla diváky v podvečer kapela Poetika.

belluV sobotu 15. září zahrál jako první Josephina Band, poté roztančili publikum publikum funk-crossoveroví Megaphone se svými letními rytmy. Hlavní hvězdou vinobraní se stal Michal Hrůza, bývalý lídr kapely Ready Kirken, který díky své skladatelské a textařské činnosti patří ke špičce současné pop music. Zazněly hity jako Racek, Stopařka, Magnetická energie nebo Napořád.

Vinohradské vinobraní doprovázel i program pro děti – dílničky, workshopy, divadélka a další zábava.