Svátek vína v Praze 3: Vinohradské vinobraní zvalo na sortiment 40 vybraných vinařství

Oslavy vína a burčáku letos proběhly 13. a 14. září na náměstí Jiřího z Poděbrad. Připraven byl exkluzivní výběr z českých a moravských vinařství s poutavým doprovodným programem.

IMG_0992Vinohradské vinobraní, největší akce svého druhu v naší metropoli, lákala na ochutnávku českých a moravských plodů již třiadvacet let. Ani tento rok jste nebyli ochuzeni o nabídku toho nejlepšího, co se na našich vinicích urodilo. Znalci se IMG_1282předháněli ve svém sommelierství a degustovali suchá, polosuchá, šumivá vína bílé, červené i růžové barvy, a další podivuhodné odrůdy, které se vyrábějí v Mikulovské, Slovácké či Velkopavlovické oblasti.

IMG_1639K vinobraní patří i pestrý hudební doprovod, který cílí napříč generačním spektrem. K poslechu zahrála klasická cimbálovka, kapely The Tap Tap, George & Beatovens, Vltava, The Yestertones, Švihadlo, porci zábavy přidali také Circus Brothers, Terne Čhave a Pokáč. To vše pod moderátorským dohledem Petra Jančaříka.IMG_1449

Nezapomněli jsme ani na ty nejmenší: vhodné rozložení atrakcí jsme doplnili o dětský koutek, workshopy jako leptání skla, výroba vlastního památkového předmětu z akce či řezba dřevěných hraček. Nachystány IMG_0846byli i atraktivní soutěže pro všechny. Jako každý rok mohli návštěvníci hlasovat pro nejlepší víno, nejlepší burčák a nově také pro nejsympatičtější obsluhu. Cenu pro nejlepší víno získalo vinařství Filip Mlýnek, nejlepší burčák dovezlo vinařství Hruška a nejlepší obsluhou se mohlo pochlubit Dog in Dock winery. Obdarováni byli nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také vylosovaní hlasující.

Letošní vinobraní proběhlo ze strany MČ bez plastů na jedno použití, ať už šlo o kelímky, tácky, brčka či příbory. Prodávali se také oblíbené brandované sklenice s motivem vinobraní vytvořeným výtvarníkem Martinem Velíškem.

 

Vinařství na letošním ročníku:

Vinařství Gertner, Vinařství Holakovský, Vinařství Maláník-Osička, Vinařství Bronislav Vajbar Rakvice, Vinařství Válka, Rodinné vinařství Gréger, Sonberk, Sklep Na Bařině, Vinařství Jaštík, Vinařství Veverka Čejkovice, Rodinné vinařství Drmola, Vinařství Jan Plaček, Vinařství Hrozínek, Vinařství Helena, Rodinné vinařství Suský, Vinařství Vydařelý & Holomáč, Vinařství Kubík, Rodinné vinařství Janásovi Blatnička, Vinařství Starý vrch, Vinařství Štěpán Maňák, Zarazické vinařství, Vinařství Filip Mlýnek, Víno Průdek, Vinařství Fučík, SALABKA vinařství, Vinařství Hrabal, Vinařství Skrášek Lubomír, Vinařství David Chocholatý, Vinařství Konečný Čejkovice, Vinařství Veverka Strážnice, Vinařství Žůrek, Vinařství Volařík, Vinařství SPIELBERG, Vinařství Mezuliáník, Vinařství KNĚŽÍ HORA, Vinařství Švásta & Kadlec, Vinařství rodiny Machových, Dog in Dock Winery, Polivka Winery, Vinařství Dufek, Rodinné vinařství Košut, Vinařství Bílé Karpaty, Vinařství Hruška – víno a burčák, Alexander wine, Vinařství Krist, Vinařství Trávník