Slunce, pivo, pohoda – to bylo Žižkovské pivobraní

Ve znamení tropických teplot a bohaté nabídky pivních značek z celé České republiky se nesl 3. ročník Žižkovského pivobraní, který se uskutečnil v pátek 6. a v soboru 7. června na Parukářce.

221041_108127_clanek_2.jpg

Takový nával Parukářka nepamatuje. Během dvou dnů, po které tu probíhal už třetí ročník oblíbeného festivalu českých a moravských minipivovarů Žižkovské pivobraní, obsadily prostory rozlehlého parku tisíce milovníků dobrého pití a jídla.

            „Jsem ráda, že jste dorazili v takovém množství a věřím, že se vám tu bude líbit. Počasí nám letos přeje, a pokud budete spokojeni, nic nebrání tomu, abyste řekli svým známým a sešli se na Parukářce i zítra, kdy bude bohatý program pokračovat,“ přivítala návštěvníky pivobraní starostka třetí městské části Vladislava Hujová.

221051_108129_clanek_1.jpg

            Pro návštěvníky se pomyslné brány pivního degustačního festivalu otevřely v pátek úderem druhé hodiny. Až do 22. hodiny večer tu pak na ně čekala bohatá nabídka 30 minipivovarů, které zde představily přes 100 pivních specialit. Pestrý byl ale také doprovodný program, který zahrnoval exhibici extrémních sportovců na mobilní rampě, soutěž v „pivním vzpírání“ o zajímavé ceny nebo vystoupení skupin La Descarga Salsa Orchestra aTop Dream Company, které roztančily celý park.

221043_108128_clanek_3.jpg

            Svátek milovníků pivních delikates pokračoval také v sobotu, kdy bylo na programu vystoupení skupin Chocofly, Yellow Sisters s projektem Řeky a skupiny Schodiště. Ty pak na pódiu, kde dění po oba dny dirigovala moderátorka Ester Kočičková, střídali odvážlivci soutěžící v pivní degustaci. Pomyslným vrcholem večera pak bylo vyhlášení výsledků hlasování návštěvníků o nejlepší pivovar letošního ročníku pivobraní, ze kterého jako vítěz vyšel Minipivovar Stará škola. Druhé a třetí místo pak obsadily Minipivovar U Stočesů a Biskupický pivovar Gajdoš.