Senioři oslavili svůj den luštěním a kulturními aktivitami

V rámci týdne oslav Mezinárodního dne seniorů třetí městská část si pro seniory připravila řadu zajímavých aktivit.

Program zahájil v úterý 29. září koncert pro trubku a varhany v podání Karla Mužátka & Matěj Boka v koncertní síni Atria na Žižkově. Moudrá sovička seniorkaV průběhu dne senioři využili možnosti poradny mobilního komunikačního centra Moudrá Sovička. Před Atriem na ně čekal speciálně upravený vůz s obsluhou, která pomáhala zájemcům praktickými radami a názornou ukázkou s novými technologiemi, např. s „chytrým“ telefonem, tabletem, apod.

Luštíme s Prahou 3 2020 (detail)Ve středu 30. září se v kongresovém sále Žižkovské věže soutěžilo o ceny.
Odnesly si je úspěšné účastnice křížovkářské soutěže seniorů v Praze 3. V kategorii jednotlivců s pohodovým dvouminutovým náskokem nejrychleji vyplnila tajenku paní Fučíkovská, a to v čase 6:56 min. Obhájila tak prvenství z minulého roku. V kategorii týmů si nejlépe vedlo trio dam, jinak symbolicky stůl č. 1, ve složení Jana Kadlecová, Ilona Jirotková a Libuše Petr Sovič a Big bandKotoučková. Radnice myslela i na ty, kteří nevyhráli. Každý účastník si tak ze soutěžního odpoledne odnesl malou pozornost. Křížovkářská soutěž se pro seniory konala již potřetí.

Ve čtvrtek 1. října pokračoval program v Kongresovém sálu hotelu Olšanka, kde Petr Sovič & Golden Big Band Prague zahráli a zazpívali české šlágry 60. let.

Týden zakončily filmové projekce v kinu Aero, kde se promítaly nové filmy Vlastníci a Havel.

Oslavy Mezinárodního dne seniorů proběhly v rámci projektu Trojka pro seniory. Uspořádal je Odbor sociálních věcí.

 

Text: Pavel Šmída, foto: Pavel Šmída, Moudrá Sovička