Přijďtě ochutnat Itálii!

Festival Chuť Itálie 2017 má u nás na Žižkově premiéru. Těšit se můžete na vyhlášenou italskou gastronomii, vzdělávací worksopy a celý den pak zakončit návštěvou italského filmu Naprostí cizinci v kině Aero.

Počasí začíná přát venkovním akcím a my jich pro vás chystáme opravdu mnoho. Jedním z nich je kulturní festival Chuť Itálie 2017, který se bude konat 17. června od 10. do 18. hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad! Jedná se o druhý ročník, nicméně u nás na Žižkově to bude premiéra.

_MG_3001Cílem organizátorů je představit široké veřejnosti malou ochutnávku Itálie v různých podobách. Itálie je totiž velmi rozmanitá, a každý region či oblast má svá kulturní, historická i kulinářská specifika. Gastronomie bude samozřejmě stěžejním tématem celé akce, ale určitě ne jediným. Budete se zde moci dozvědět bližší informace o různých italských regionech a případně načerpat inspiraci pro své budoucí cesty do této oblasti.  Na festivalu se budou prezentovat ovšem i školy s rozšířenou výukou italského jazyka. A pokud máte rádi Italské automobily, tak se také máte rozhodně na co těšit. Organizátoři totiž slibují i prezentaci věhlasných italských automobilových _MG_3073značek.  Připraveny budou rovněž všemožné vzdělávací workshopy a soutěže o hodnotné ceny. „Věřím, že tahle akce zaujme svým rozsahem opravdu návštěvníky všech věkových kategorií,“ doplňuje zástupce starostky pro oblast kultury Alexander Bellu.

Přímo z náměstí se budete moci přesunout do žižkovského Atria (Čajkovského 12), kde od 17. hodin bude probíhat vyprávění Pavla Koppa o knize Chvilky s Itálií, na které spolupracoval s Miroslavem Horníčkem. „A pokud máte raději film, než mluvené slovo, můžete tuto červnovou sobotu zakončit zhlédnutím skvělého italského filmu Naprostí cizinci, od 18. hodin, v Kině Aero,“ uzavírá Alexander Bellu.